sob.. cze 15th, 2024

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?

2 min read
zdrowy uśmiech

Proces wybielania zębów jest bardzo złożony i uzależniony od wielu czynników. Co więcej, jego przebieg zależy w głównej mierze od przyczyn utraty białego, zdrowo wyglądającego uzębienia. Wybielanie zębów można oczywiście przeprowadzić we własnym domu, ale w praktyce nigdy nie będzie ono tak skuteczne, jak w przypadku wizyty u stomatologa.

Stomatolog i jego narzędzia

Doświadczony stomatolog Nowa Huta będzie miał do dyspozycji całe spektrum narzędzi, dzięki którym wybielenie zębów będzie o wiele łatwiejsze. Jednym z nich jest tzw. mikropiaskarka, która oddziałuje na zewnętrzną powierzchnię uzębienia. Jak łatwo się domyślić, urządzenie to wykorzystuje efekt ścierania kamienia nazębnego i innych zabrudzeń. Co ważne – czas trwania tego zabiegu ogranicza się do zaledwie kilkunastu minut. Alternatywą do “piaskarki” może być emiter ultradźwięków, który za pomocą odpowiednio dobranych drgań, skutecznie rozbija zanieczyszczenia.

Substancje czyszczące

Inną formą mechanicznego oczyszczania zębów, jaką może zaproponować stomatolog Nowa Huta, jest stosowanie określonych past. Najczęściej mają one postać żelu, który jest nakładany na powierzchnię zębów w celu ich oczyszczenia. Co prawda zabieg te można wykonać również w domu, ale – ze względu na silnie żrący charakter tej substancji – osoby stosujące go po raz pierwszy, powinny udać się do stomatologa. Należy przy tym pamiętać, że dentysta Kraków Nowa Huta nałoży go wyłącznie na ściśle określony czas. Po jego upływie warstwa żelu powinna być szybko usunięta w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia powikłań.

Co dalej?

Samo oczyszczenie zębów to nie wszystko! Po zastosowaniu powyższych metod, należy pamiętać o konieczności przestrzegania określonych obostrzeń. Stomatolog Kraków Nowa Huta poinformuje swojego pacjenta o konieczności zaniechania spożycia czerwonego mięsa, soków i wielu innych, brudzących potraw. Obostrzeń tych należy przestrzegać przez okres około dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. Wynikają one z osłabienia powierzchni zębów na skutek oddziaływań mechanicznych, a co za tym idzie – z ich większej podatności na zabrudzenia. Dlatego tak ważne jest, by stomatolog Kraków Nowa Huta ostrzegł pacjenta o skutkach nieprzestrzegania określonej diety.

Podsumowując, dentysta Kraków Nowa Huta to osoba, która nie tylko najskuteczniej wybieli zęby, ale też podejmie się ich kompleksowego leczenia. Co więcej, poinformuje on pacjenta o konieczności spełnienia zaleceń dotyczących zdrowej diety. I właśnie dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów.