sob.. cze 15th, 2024

Piękne zęby na wyciągnięcie ręki!

2 min read
dbanie o zęby

Wiele osób ogląda gwiazdy telewizji czy kina z westchnieniem zazdrości dotyczącym ich olśniewającego uzębienia. Zwykle wydaje się, że uzyskanie takiego efektu wymaga mnóstwa pieniędzy i zabiegów, jakie są w zakresie możliwości wyłącznie osób bogatych. Nic jednak bardziej mylnego! Dziś już praktycznie każdy może mieć piękne zęby, o jakich marzy, wystarczy tylko odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny Olsztyn!

Możliwości stomatologii estetycznej

Rzecz jasna, niezbędny będzie taki gabinet stomatologiczny Olsztyn, który ma w ofercie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, im więcej, tym lepiej. Najbardziej popularnym zabiegiem z tego obszaru jest wybielanie zębów i faktycznie na nie jest największe zapotrzebowanie, czasem jednak samo rozjaśnienie szkliwa nie wystarczy. Wprawdzie to właśnie biel rzuca się w oczy najmocniej, może więc zamaskować inne mankamenty, jednak jeśli są one problemem, nie warto ich bagatelizować. Dobry stomatolog Olsztyn jest w stanie pozbyć się wszelkich mankamentów, związanych nie tylko z samym uzębieniem, ale też na przykład dziąsłami. Biegły w stomatologii estetycznej dentysta Olsztyn, wraz z pomocą zdolnego chirurga szczękowego, może dokonać plastyki dziąseł. Wykonuje się ją na przykład w celu zasłonięcia szyjek zębowych (co pozwala też walczyć z nadwrażliwością zębów). Co ciekawe, można też wykonać zabieg, za pomocą którego można będzie pozbyć się defektu polegającego na pokazywaniu w czasie uśmiechu dziąseł. Ma go wiele osób i trudno uznać go za coś pięknego.

Poza tym dentysta Olsztyn może zaproponować rozliczne inne zabiegi, jak szlifowanie zębów w celu ich wyrównania, usuwanie kamienia nazębnego, by pozbyć się z nich osadów (może to zainteresować zwłaszcza palaczy papierosów) czy założenie licówek. Ten ostatni zabieg jest często wybieraną alternatywą dla wybielania – wówczas, gdy problemem nie jest tylko kolor zębów. Do licówek przekonuje się coraz więcej osób, mimo iż nie są one tanie. Stomatolog Olsztyn potrafi wykonać je w idealny sposób, dzięki czemu wyglądają naturalnie, a jednocześnie zapewniają zębom perfekcyjny, pod każdym względem, wygląd zębów.

Podstawowe działania

Warto jednak pamiętać, że piękne zęby to przede wszystkim zęby zdrowe, dlatego najpierw należy zająć się ich zdrowiem, a dopiero potem zabiegami stomatologii estetycznej. Sam lekarz zresztą nie dokona wybielenia zębów objętych próchnicą czy nie założy na nie licówek, tak samo jak nie zakłada się aparatu w przypadku niewyleczonych ubytków czy obecności zębów przeznaczonych do usunięcia. Warto zapisać się na wizyte do lekarza dentysty. Gabinet stomatologiczny Olsztyn będzie odpowiednim miejscem do zdiagnozowania sytuacji i doradzenia odpowiednich działań.