sob.. cze 15th, 2024

Zalety protez na implantach

2 min read
dbanie o zęby

Utrata zębów nie jest niczym przyjemnym, ale często nierozerwalnie związana ze starszym wiekiem. Z pewnymi faktami należy się więc pogodzić i poszukać rozwiązań, które pozwolą na powrót cieszyć się możliwością zjadania dowolnych pokarmów. Jednym z takich rozwiązań jest szczęka na implantach. Na czym polega i ile kosztuje?

Szczęka na implantach cena – na czym polega?

Zabieg ten polega na wszczepieniu miniimplantów, które mają imitować korzenie zębów. Są to małe śrubki, na których będzie trzymać się wykonana proteza. Metodę tę bez problemu można zastosować w prawie każdym przypadku, również wtedy, gdy nie posiadamy ani jednego zęba. Jest to rozwiązanie, które przede wszystkim nie wymaga tak dużej siły do trzymania protezy, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej szczęki. A to powoduje, że nie pojawiają się takie późniejsze problemy jak zanikanie kości oraz gorsza ich gęstość czy choroby dziąseł.

Aby zabieg był w pełni udany, należy wszczepić co najmniej dwa implanty w żuchwie oraz cztery w górnej szczęce. Takie rozwiązanie gwarantuje, że proteza będzie dobrze się trzymać i nie będzie wypadać bądź przesuwać się na przykład w trakcie jedzenia czy rozmowy. Dzięki temu wzrasta poczucie komfortu u każdego, kto zastosuje u siebie szczękę na implantach.

Proteza na implantach cena już od 2500 zł

Szczeka na implantach cena może wahać się już nawet od 2500 zł, ale zazwyczaj nie jest to cena ostateczna, ponieważ każdy przypadek wyceniany jest inaczej i zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest, ile zostanie wszczepione implantów, a także z jakiego materiału zostanie wykonana proteza.

Na ostateczny koszt mają również wpływ takie czynniki jak stan dziąseł, przebyte choroby oraz wiele innych, które bierze pod uwagę każdy specjalista w tym fachu. Proteza na implantach cena jednak nie jest bardzo wysoka, istnieją zdecydowanie droższe metody, a ma ona bardzo dużo zalet.

Dla kogo proteza na implantach?

Rozwiązanie to polecane jest tym, którzy posiadają ubytki w uzębieniu lub jego całkowity brak. Nie istnieją szczególne przeciwwskazania do tego zabiegu. Nie każdy również chce implanty wszystkich zębów, które na pewno będą znacznie droższe.

Protezy na implantach czy implanty wszystkich zębów mają dużo więcej zalet od tradycyjnej szczęki. Przede wszystkim są dużo stabilniejsze i umożliwiają jedzenie nawet twardszych produktów. Poza tym implanty stymulują tkankę kostną, a to ma bardzo istotne znaczenie dla zachowania owalu twarzy. Nie powodują powikłań, są dużo bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu.