sob.. lip 20th, 2024

Wizyta z dzieckiem u dentysty w Poznaniu

2 min read
Wizyta z dzieckiem u dentysty

Jak tu iść z dzieckiem do dentysty? Czy w ogóle jest sens? Wielu Poznaniaków zadaje sobie to pytanie. Poniżej zamieścimy najważniejsze fakty dotyczące pielęgnacji zębów u dzieci oraz wizyt z dzieckiem u dentysty.

Krok pierwszy – zacznij chodzić z dzieckiem wcześnie do dentysty

Przede wszystkim, naprawdę bardzo ważne jest to, aby chodzić z pociechą już od najmłodszych lat do dentysty. Tak naprawdę nasz dentysta Poznań powinien zobaczyć dziecko już jak zaczynają rosnąć pierwsze ząbki. Dlaczego tak wcześnie? Czy ma to w ogóle jakikolwiek sens?

Oczywiście, że ma. Przede wszystkim, przyzwyczajamy dziecko w ogóle do wizyt u dentysty. To jest naprawdę bardzo istotne, aby to odpowiednio wcześniej zrobić, tak aby każda późniejsza wizyta nie kończyła się płaczem i wrzaskiem. Co więcej zaś, dentysta Poznań ma szansę już od początku zaobserwować, czy coś się nie dzieje, czy zęby rosną prawidłowo itp.

Krok drugi – chodź na regularne przeglądy

Ważne jest to, żeby klinika dentystyczna Poznań to nie było miejsce, które dziecko widzi raz na kilka lat. Wówczas niestety na pewno pojawią się problemy z wadą zgryzu albo próchnicą.

Tak samo, jak u dorosłych, z dziećmi również trzeba chodzić na wizyty co kilka miesięcy. Po pierwsze, dziecko często naprawdę nie potrafi komunikować za dobrze bólu, tym bardziej jeśli ma on niskie natężenie i jest dodatkowo nie zlokalizowany w jednym miejscu. Co więcej, niektóre dzieci do tego stopnia boją się dentysty albo wstydzą powiedzieć, że chodzą z bólem zęba.

Dlatego też stomatolog Poznań to powinna być osoba, która jest regularnie odwiedzana przez rodzica wraz z dzieckiem. Warto w tym momencie podkreślić, że naprawdę bardzo istotne jest także to, że stomatolog widzi dane dziecko co jakiś czas i jest w stanie określić, czy wszystko jest w porządku.

Krok trzeci – przyzwyczaj dziecko do mycia zębów w domu

Bardzo istotne jest także to, aby odpowiednio przyzwyczaić dziecko do dbania o zęby w domu. Wówczas naprawdę każda wizyta będzie zdecydowanie mniej traumatyczna i stresująca. Każdy stomatolog Poznań także na pewno podkreśli to, że bardzo istotne jest również, aby dziecko naprawdę stosowało preparaty przeznaczone dla swojego wieku. Pasty dla dzieci, szczoteczki do zębów itp. naprawdę różnią się bardzo od tych dla dorosłych.

Warto jeszcze podkreślić, że oczywiście miejsce, do którego idziemy, to musi być klinika dentystyczna Poznań przeznaczona dla dzieci, z odpowiednimi stomatologami dziecięcymi! Chociaż czasem niektórzy stomatolodzy dla dorosłych specjalizują się także w stomatologii dziecięcej.