niedz.. kwi 21st, 2024

Mity na temat dbania o zęby

2 min read
dentysta

Dzisiaj każdy jest ekspertem od każdej dziedziny i niestety z tego powodu po Internecie krąży naprawdę wiele zupełnie nieprawidłowych i niesprawdzonych informacji. W jaki sposób można z nimi walczyć? Jak sprawdzić, które informacje w ogóle mają sens, które zaś nie? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze mity dotyczące dbania o zęby i stomatologii w Szczecinie.

Mit numer jeden – klinika dentystyczna Szczecin to miejsce, do którego idziemy tylko w razie ogromnego bólu

Przede wszystkim, pokutuje bardzo szkodliwe przekonanie, że tak w zasadzie klinika dentystyczna Szczecin to miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzać w porywach raz na kilka lat – po prostu kiedy go coś zaboli.

To jednak jest naprawdę szkodliwe przekonanie. Absolutnie każdy dentysta Szczecin z pewnością powie nam, że w zasadzie to nie każdy ubytek próchnicowy będzie bolał. Co więcej, jama ustna to naprawdę nie tylko i wyłącznie zęby i stan błon śluzowych, przyzębia itp. trzeba regularnie kontrolować.

Czy w zasadzie jednak ma to naprawdę takie znaczenie? Każdy dentysta Szczecin zapewne powie w tym momencie jedną rzecz i będzie to w stu procentach prawda. Otóż niestety nawet jeśli nie zależy nam na zębach i godzimy się dość łatwo z myślą o ich utracie, to warto wiedzieć, że zęby mają wpływ absolutnie na całego człowieka. Nieleczony ubytek próchnicowy może nawet doprowadzić do sepsy, czyli zakażenia całego organizmu.

Mit numer dwa – stomatolog Szczecin to osoba, która nie pomoże nam w walce o piękny uśmiech

Warto jeszcze podkreślić, że nieprawdą jest, że stomatolog Szczecin to jest osoba, która nie pomoże nam zadbać o piękny uśmiech. W końcu po pierwsze, każdy dentysta w Szczecinie ma naprawdę bardzo szeroką wiedzę i dobrze wie, kiedy należy pacjenta przekazać przykładowo do ortodonty.

Ponadto, podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe zęby – o to może zadbać każdy stomatolog Szczecin. Dalej, trzeba usunąć kamień i profesjonalnie wykonać czyszczenie zębów – tu również bardzo pomoże nam stomatolog Szczecin. Aby uśmiech był rzeczywiście piękny, to często będzie nam potrzebny także ortodonta albo periodontolog, jednak nie zapominajmy, że to nie są odrębne specjalizacje lekarskie, tylko w zasadzie zwykłe specjalizacje stomatologiczne.

Mit numer trzy – piękny uśmiech to dobry stomatolog

Przede wszystkim, każdy z nas samodzielnie musi nauczyć się dbania o własne zęby. Inaczej w zasadzie nikt nigdy nie będzie miał naprawdę pięknego uśmiechu – to my jesteśmy osobami najbardziej odpowiedzialnymi za nasz uśmiech.