niedz.. maj 19th, 2024

Mity na temat stomatologii estetycznej w Szczecinie

2 min read
Stomatologia estetyczna

Klinika dentystyczna Szczecin zajmująca się stomatologią estetyczną, to obecnie coraz chętniej odwiedzane miejsce. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie informacje, z którymi możemy spotkać się w internecie odnośnie stomatologii estetycznej są prawdą. Jakie zatem można wymienić mity odnośnie dentysty Szczecin realizującego zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej?

1) Stomatologia estetyczna to pierwszy krok do ładnego uśmiechu

Niestety zdecydowanie nie można tu mówić o pierwszym kroku. Każdy stomatolog Szczecin bardzo stanowczo zapewne podkreśli to, że przede wszystkim to trzeba koniecznie zadbać o wyleczenie zębów.

Oczywiście zdrowe zęby może nie koniecznie od razu będą piękne, jednak na pewno chore zęby nigdy się takie nie staną. Dlatego też oczywiście, stomatolog Szczecin zajmujący się stomatologią estetyczną, pomoże nam uzyskać ładniejszy wygląd zębów, jednak przede wszystkim może on pracować dopiero na zdrowych zębach.

2) Istnieje dentysta Szczecin specjalista stomatologii estetycznej

Owszem istnieje stomatologia estetyczna, lecz nie jako osobna specjalizacja. Dentysta Szczecin może zajmować się takim rodzajem stomatologii po ukończeniu kursów z tej dziedziny. Co jednak istotne,
stomatologią estetyczną może zająć się każdy stomatolog Szczecin, zarówno te bez specjalizacji, jak i ortodonta czy periodontolog.

3) Stomatologia estetyczna Szczecin to jedyny sposób na piękne zęby

Trzeba tu zaznaczyć, że stomatologia estetyczna to dość mało sprecyzowana część stomatologii. Oznacza to, że klinika dentystyczna Szczecin zajmująca się taką medycyną, może zarówno wykonywać jedynie proste zabiegi oczyszczające czy wybielające, jak i jednocześnie prowadzić także bardziej zaawansowane działania z zakresu ortodoncji, chirurgii szczękowo – twarzowej, implantologii czy protetyki.

I o tym właśnie tutaj mowa. Dopiero współdziałanie różnych dziedzin stomatologii pozwoli nam na uzyskanie pięknego uśmiechu. Sama stomatologia estetyczna owszem, czasem może dość wiele zdziałać, jeśli jest to naprawdę dobra klinika, jednak w większości przypadków, to nie wystarczy.

4) Stomatologia estetyczna a medycyna estetyczna to jest to samo

Ponownie – status medycyny estetycznej nie jest do końca określony. To także nie jest specjalizacja lekarska, każdy lekarz może ukończyć kursy z tego zakresu. W każdym razie – medycyna estetyczna może zawierać w sobie stomatologię estetyczną, jednak nawet wtedy nie będzie to jedno i to samo. Warto zwrócić na to uwagę, inwestując w którąś z tych klinik.