sob.. lip 20th, 2024

Klinika dentystyczna szczecin – udogodnienia dla dzieci

2 min read
dentysta

Twoje dzieci nie przepadają za dentystą? Każda wizyta wiąże się z płaczem i awanturą? Próbowałeś już wielu sposobów, ale nic nie pomaga? Nie martw się! Nie jesteś odosobniony w swoim problemie. W poniższym tekście przedstawimy sposoby, jakich używają gabinety stomatologiczne szczecin, by przekonać do siebie swoich najmłodszych klientów.

Fotel dentystyczny wyposażony w ekran

Co tu ukrywać, wizyty u dentysty nawet nam dorosłym nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Ciężko więc, by nasze dzieci reagowały entuzjastycznie na hasło ‘dentysta’. Można jednak sprawić, by przestały się bać i zrozumiały, że jest to konieczna procedura, która ma służyć ich zdrowiu. Obecnie gabinety stomatologiczne szczecin są wyposażone w wiele atrakcji, dzięki którym dzieci polubią wizyty u stomatologa. Niemal każda klinika dentystyczna szczecin posiada monitory zamontowane nad fotelami dentystycznymi. Sprawią one, że dziecko podczas przeglądu, wyrywania zęba czy nawet borowania będzie pochłonięte bajką i nie będzie skupione na tym, co dzieje się w jego buzi. Żeby jednak metoda była skuteczna, rodzice powinni zadać o to, by dziecko nie oglądało zbyt dużo bajek w okresie poprzedzającym wizytę. Jeżeli uda nam się doprowadzić do sytuacji, kiedy dziecko będzie zwyczajnie stęsknione za telewizją z pewnością bajka stanie się dla nich dużą rozrywką. Jeżeli jednak w dalszym ciągu obawiamy się, że nasze dziecko nie będzie zainteresowane treściami wyświetlającymi się na monitorze, możemy podpowiedzieć klinice stomatologicznej, jakie bajki należą do tych, najbardziej lubianych przez naszego malucha.

System nagród

Naklejki dla dobrych pacjentów to metoda, którą jeszcze niektórzy z nas pamiętają z okresu dzieciństwa. Pomimo, że jest stara, nie można odmówić jej skuteczności. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju nagrody i pochwały. Z tego powodu każda klinika stomatologiczna szczecin oferuje swoim małym pacjentom wiele atrakcyjnych drobiazgów, które otrzymają pod koniec wizyty. Tak doceniony maluch z pewnością chętnie pojawi się w klinice dentystycznej drugi raz. Oczywiście, rodzic może wzmocnić ten efekt zabierając dziecko po zabiegu w ulubione miejsce, wykonując z nim ulubioną aktywność lub kupując drobny upominek. Jeżeli dziecko zacznie kojarzyć wizytę w klinice dentystycznej z pozytywnymi bodźcami z pewnością przestanie reagować niechęcią na wspomnienie o dentyście. Klinika stomatologiczna szczecin posiada także wykwalifikowanych dentystów dziecięcych, którzy mają doświadczenie w postępowaniu z dziećmi.