niedz.. maj 19th, 2024

Czy warto wykonać implanty zębowe?

2 min read
stomatologia, dentysta

Strata choćby jednego zęba to wielki problem, zwłaszcza gdy dochodzi do tego przedwcześnie, a więc nie w podeszłym wieku. Jest to powód do zmartwień i kompleksów, a także zwyczajna niewygodna, istotne jest więc, by jak najszybciej zastąpić utracony ząb odpowiednim uzupełnieniem. W takich przypadkach coraz częściej pod uwagę brane są implanty Śląsk, gdyż coraz więcej osób dowiaduje się o ich wyjątkowych właściwościach. Czy warto zdecydować się na implanty Gliwice? Zdecydowanie tak!

Najdoskonalsze znane zastępstwo zębów

Ludzie od niepamiętnych czasów starali się zastępować czymś utracone zęby, głównie dla przywrócenia funkcjonalności narządu żucia. Implanty zębowe są na pewno najlepszym, co do tej pory wymyślono i z pewnością szybko się to nie zmieni. Można je tylko udoskonalać – aż naukowcy znajdą sposób, by zęby człowieka odrastały kilka razy. Na razie niestety nie jest to możliwe, ale nie trzeba nad tym ubolewać, gdyż dobrze wykonane implanty zębowe Gliwice są w stanie praktycznie idealnie zastąpić naturalne zęby, co ważne, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i funkcjonalność. Ich znakomite zalety to wynik zastosowania budowy podobnej jak w przypadku naturalnych zębów i osadzenie koron na śrubach wkręcanych w kość. Takie zęby nie są oparte na sąsiednich, są samodzielnymi punktami, co decyduje o ich wygodzie, stabilności oraz trwałości. Jeśli przy tym specjalista wykonujący implanty Gliwice postara się przy wykonywaniu korony, czyli widocznej, wystającej nad dziąsło korony zęba, uzupełnienie będzie nie do odróżnienia od reszty zębów. Czego chcieć więcej?

Kwestia ceny

Biorąc pod uwagę powyższe, trudno dziwić się, że tak zaawansowana i mająca liczne walory technologia wiąże się ze sporymi wydatkami. Implanty zębowe Gliwice nie są tanie, nie wykona się ich za kilkaset złotych jak standardowe uzupełnienia protetyczne (choć one także mogą kosztować dużo więcej). Implanty Śląsk to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Mimo to na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób, co jest dla niego najlepszą rekomendacją. Jest to po prostu inwestycja warta wszystkich pieniędzy, jakie trzeba na nią ponieść, gdyż inwestuje się w swoją wygodę, pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Dodatkowo warto wiedzieć, że takie uzupełnienia są bardzo trwałe – zwykle wykonuje się je raz na całe życie.