sob.. cze 15th, 2024

Warto prostować zęby

2 min read
stomatologia, dentysta

O zęby trzeba dbać, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Obecnie tak samo liczy się ich zdrowie jak estetyczny wygląd, olśniewające uzębienie to wielka ozdoba każdego człowieka, a osiągnąć taki efekt można łatwiej niż się wydaje. Trzeba tylko skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna stomatologia, a jeśli jest to konieczne, także ortodoncja Łódź.

Krzywe zęby to nie tylko defekt estetyczny!

Jak nietrudno zauważyć, rozglądając się wokół siebie, wiele osób bagatelizuje problem, jakim są wady zgryzu, są one zaś bardzo powszechne. Nawet jeśli jednak komuś nie przeszkadza to, że jego krzywe zęby nie wyglądają najładniej, powinien rozważyć założenie aparatu z innych względów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę na przykład z tego, że krzywe, stłoczone, nachodzące na siebie zęby trudniej jest chronić przed próchnicą, ponieważ nie zawsze można je dokładnie wyczyścić. Z tego powodu zwykle takie zęby szybko się psują, na powierzchniach stycznych. Poza tym mogą osłabiać się pod naciskiem tych, które na nie zachodzą. Skutkuje to w pierwszej kolejności pojawianiem się białych, pionowych kresek, potem zaś – uszkodzeń mechanicznych. Takie zęby mogą po prostu pękać, a więc można je zwyczajnie stracić – taka wizja powinna zachęcić wszystkich do odwiedzenia specjalisty, jakim jest ortodonta Łódź.

Ortodoncja Łódź – leczenie nie takie uciążliwe

Faktem jest, że założenie aparatu ortodontycznego jest jedynym sposobem na wyprostowanie zębów, ale warto wiedzieć, że nie zawsze jest to takie uciążliwe jak się wydaje. Ortodonta Łódź może zaproponować różne rodzaje aparatów, dobrze znane klasyczne wersje metalowe są podstawowe. Jeśli chce się, by aparat mniej wpływał na estetykę uśmiechu, można wybrać jego wersję estetyczną, a do wyboru jest wiele wariantów, nie wszystkie bardzo drogie. Dzieciom ortodonta dziecięcy Łódź może też zaproponować aparat wyjmowany, który jest niekłopotliwy w użytkowaniu, choćby dlatego, że nie trzeba go nosić na przykład w szkole, narażając się na przytyki znajomych. Takie aparaty, mające postać klamry, zakłada się tylko na kilka godzin w ciągu dnia i na noc. Niektórzy specjaliści jednak uważają, że od razu lepiej jest założyć dziecku stały aparat, gdyż jego działanie, jako że pozostaje na zębach długi czas, jest bardziej efektywne. Decyzję powinien podjąć ortodonta dziecięcy Łódź – na pewno wybierze najlepsze w danym przypadku rozwiązanie.