sob.. cze 15th, 2024

Najlepszy stomatolog Wrocław

2 min read
dentysta, stomatolog

Dentysta Wrocław to specjalista z dziedziny stomatologii zachowawczej. Taka dziedzina medycyny zajmuje się przede wszystkim kontrolowaniem higieny jamy ustnej.

Do najbardziej podstawowych zabiegów, których podejmują się lekarze stomatolodzy, należą przede wszystkim te, które są ściśle związane z próchnicą zarówno profilaktyką, czyli zapobieganiu jej powstawania, jak i leczeniem ubytków powstałych w wyniku rozszerzania się jej. Warto pamiętać o tym, aby regularnie korzystać z usług stomatologów, ponieważ umożliwi to efektywne wzmocnienie struktury zęba i uodpornienie go na działanie bakterii.

Po co korzystać z usług stomatologów?

Dbanie o zęby to przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w zakładzie stomatologicznym. Warto pamiętać o tym, że nawet osoby, które starają się regularnie szczotkować zęby i stosują dodatkowe środki higieny, również są narażone na to, że w obrębie jamy ustnej mogą pojawić się ślady próchnicy. Dlatego też większość lekarzy zaleca wizytę co pół roku, ponieważ jest to jedyny sposób na to, aby na bieżąco móc kontrolować stan uzębienia. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy możliwe jest szybsze wykrycie ubytków itp.
Profilaktyką zębów zajmuje się Stomatolog Wrocław, który posiada specjalizację z dziedziny stomatologii zachowawczej. Lekarz zbada podczas wizyty to czy zęby są zdrowe i czy na pewno nie są narażone na działanie próchnicy. Lekarz znający stan uzębienia pacjenta będzie mógł podjąć decyzję co do tego, jakie leczenie należy przeprowadzić.
Na szczęście uszkodzone zęby można naprawić za pomocą wypełnień, implantów, mostów lub koron.

Profilaktyka jest najważniejsza

Ważne jest to aby dbać o profilaktykę jamy ustnej, a w razie pojawienia się ubytków jak najszybciej poddać się zabiegowi wypełnienia ich. Warto pamiętać o tym, że celem wizyt profilaktycznych jest przede wszystkim to aby uniknąć kosztownych zabiegów w przyszłości. Równie ważne jest to, aby uniemożliwić próchnicy rozprzestrzenianie się w obrębie jamy ustnej. Dobry dentysta Wrocław przeprowadzi zabiegi uzupełniające, czyli takie, które mają na celu wypełnienie ubytków. Jest to bardzo ważne, ponieważ ubytki w zębach mogą prowadzić do tego, że ustawienie zębów się zmieni. Pacjenci mogą wybrać spośród wielu rodzajów wypełnień, w zależności od tego jakimiś środkami dysponują. Najczęściej wybierane są uzupełnienia porcelanowe, złote, srebrne oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu, że dostępnych jest tak wiele metod leczenia, każdy może pozwolić sobie na taki zabieg i cieszyć się pięknym białym uśmiechem.