niedz.. maj 19th, 2024

Wózki widłowe obsługa

2 min read
Wózki widłowe

Egzamin na wózki widłowe składa się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna polega na zdaniu egzaminu testowego. Przykładowe pytania możemy znaleźć na internecie. Znacznie trudniejsza jest część praktyczna do której możemy przygotować się tylko na magazynie. Podczas szkolenia uczymy się prowadzić wózek widłowy oraz podnosić i przestawiać palety. Umiejętności te przydają się potem do pracy jako wózkowy. Firma w Katowicach oferuje wynajem wózków widłowych śląsk w dwóch opcjach.

Wynajem krótkoterminowy

Pierwsza możliwość to wynajem wózków krótkoterminowy, który polega na tym, ze wynajmujemy wózek na okres 1 lub 2 dni. Jest to świetna opcja, jeżeli planujemy odbiór towarów, które musimy rozmieścić na hali. Serwis wózków widłowych śląsk oferuje także pomoc w przypadku awarii wózka widłowego. Jednocześnie możliwa jest usługa rozładunku, która polega na tym, że firma wynajmująca wózki wysyła także wyszkolonych pracowników, którzy będą pracować. Druga możliwość to wynajem długoterminowy, który polega na tym, że ustalamy stała kwotę miesięczną za wynajem wózków.

Wynajem długoterminowy

Ludzie, którzy decydują się na tę opcję potrzebują regularnie pracowników oraz wózków widłowych. Przy tej opcji są możliwe rabaty, ponieważ współpraca jest długofalowa i nieprzerwana. Żeby prawidłowo poruszać się wózkiem widłowym potrzebujemy lata pracy oraz zbierania doświadczeń. Odpowiednio wyszkolony pracownik to taki, który poradzi sobie w sytuacjach stresowych oraz ma dobre umiejętności analityczne. Nie wystarczy poprawnie prowadzić wózki widłowe Katowice, ale robić to z głową. Często na magazynach jest mało miejsca i potrzeba dużych umiejętności, żeby poruszać się wózkiem widłowym po pomieszczeniach i halach. Wózki widłowe objęte zostały dozorem technicznym od 16 lipca 2002 roku. Wtedy weszło w życie rozporządzenie Rady ministrów, które dotyczyło rodzajów urządzeń technicznych, które podlegają nadzorowi.

Nadzór techniczny

Od tamtego czasu wózki widłowe podlegają nadzorowi technicznemu. Co ciekawe wózki mają uregulowaną dopuszczalną prędkość jazdy. W miejscach gdzie widoczność jest ograniczona oraz przebywają ludzie możemy poruszać się maksymalnie 3km/h. Na halach magazynowych dopuszczalna prędkość jest dwa razy większa i wynosi 6 km/h. Nie każdy zdaje sobie sprawę z takich uregulowań systemowych i dlatego dobrze jest je poznać. Możemy w ten sposób zapobiec tragediom oraz przykrym sytuacjom. Musimy pamiętać, że wózek widłowy to potężna maszyna, która w niewłaściwych rękach potrafi wyrządzić prawdziwą krzywdę. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą i dlatego dobrze jest o tym przypominać.