sob.. cze 15th, 2024

Co oferuje serwis wózków widłowych?

3 min read
serwis wózków widłowych

Serwis wózków widłowych jest niezbędny nie tylko wtedy, gdy wózki widłowe wymagają naprawy. Z usług serwisu korzysta się również wtedy, gdy konieczne jest wykonanie standardowego przeglądu technicznego takich maszyn, co powinno się przeprowadzać albo co 30, albo co 60 dni. Ze względu na to, przedsiębiorca powinien znaleźć taki serwis, który będzie oferować możliwie jak najszerszą naprawę wózków widłowych. Dłuższa współpraca jest wówczas korzystna zarówno dla serwisu, jak i dla przedsiębiorcy, który może wówczas liczyć na krótszy czas oczekiwania na naprawę, a także niekiedy na korzystne zniżki.

Wózki widłowe – naprawa i sprzedaż części

Kiedy wózki widłowe wymagają naprawy, najlepiej zgłosić się do takiego serwisu, w którym można przeprowadzić praktycznie każdy rodzaj naprawy. Najlepsze firmy tego typu zapewniają przegląd, konserwację i naprawę układu napędowego, hamulcowego, przeniesienia napędu, układu elektrycznego i elektronicznego, a także układu kierowniczego. Jeśli będzie trzeba serwisować układ podnoszenia ze wszystkimi jego elementami, w tym z karetką, widłami i hydrauliką, warto wybrać serwis, który poradzi sobie z taką awarią.

Fachowy serwis wózków widłowych przeprowadza także wymagane przez UDT pomiary instalacji elektrycznych. Najlepsze firmy tego typu dbają o komfort i czas klienta, dlatego też pracownicy zatrudnieni w najlepszych serwisach dojeżdżają do przedsiębiorcy, by na miejscu przeprowadzić diagnostykę UDT. Warto korzystać z usług serwisu, który ponadto może zapewnić kompleksowy remont wózków widłowych, w tym silnika.

Oprócz szerokiego i kompleksowego serwisu wózków widłowych, firma taka, którą można zaliczyć do najlepszych na rynku, posiada w swojej ofercie także oryginalne części zamienne. W ten sposób naprawę wózków widłowych można wykonać w możliwie jak najkrótszym terminie.

Naprawa wózków widłowych – jakie modele?

Wybierając serwis wózków widłowych, warto także wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju modele maszyn można naprawić w danym punkcie. Warto zdecydować się na taką firmę, w której można naprawić zarówno widłaki magazynowe, elektryczne, jak i spalinowe. Jeśli przedsiębiorca korzysta z używanych wózków widłowych, wtedy także ten szczegół należy mieć na uwadze, gdy poszukuje się najlepszego serwisu.

By naprawa mogła potrwać jak najkrócej, warto też zwrócić uwagę na to, czy wśród standardowych marek znajdują się te, które są użytkowane w przedsiębiorstwie. Najczęściej najlepsze serwisy naprawiają widłaki takich marek, jak na przykład: Hyster, Yale, HC Hangcha, Heli, EP, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Linde, Still, Jungheinrich, czy Caterpillar. Jeśli przedsiębiorca korzysta z wózków widłowych innych marek, wtedy warto się dowiedzieć, czy naprawa będzie możliwa.