sob.. lip 20th, 2024

Proteza na implantach – wskazania, charakterystyka, cena

2 min read
dentysta, stomatolog

Proteza zębowa to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób – warto zaznaczyć, że dobrze dopasowana proteza jest doskonałym uzupełnieniem całkowitych lub częściowych braków w uzębieniu.

Proteza na implantach – wskazania

Proteza na implantach to rozwiązanie, które pozwala na skuteczne i bezpieczne uzupełnienie ubytków w uzębieniu – wstawienie szczęki na implantach polega na wszczepieniu kilku implantów i następnym zamocowaniu protezy. Metoda ta przyczynia się nie tylko do zwiększenia stabilności protezy, ale zapobiega także procesowi degeneracji kości.

Na stosowanie protezy na implantach powinny zdecydować się między innymi osoby cierpiące na znaczne braki w uzębieniu – wykonanie szczęki na implantach polecane jest w szczególności u pacjentów, którzy stracili większość lub wszystkie zęby. Rozwiązanie to sprawdzi się także u osób, które nie są przekonane do noszenia protez ruchomych oraz u pacjentów, którzy nie chcą decydować się na implantologiczne odtworzenie pełnego uzębienia.

Szczęka na implantach – korzyści

Decyzja o uzupełnieniu braków w uzębieniu protezą na implantach niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze rozwiązanie to jest o wiele wygodniejsze niż zakładanie tradycyjnych protez zębowych, dodatkowo szczęka na implantach gwarantuje o wiele bardziej naturalny efekt.

Dodatkowym plusem jest także stabilne zamocowanie protezy, które zwiększa komfort pacjenta podczas gryzienia czy mówienia. Nie można zapominać także o tym, że implanty stanowią doskonały stymulator tkanki kostnej, skutecznie zapobiegając jej przedwczesnej deformacji.

Proteza na implantach cena

Cena protezy na implantach zależy od wielu bardzo różnorodnych czynników – na koszt całej procedury będzie mieć wpływ między innymi zakres oraz sposób przeprowadzenia zabiegu.

Osoby noszące się z zamiarem implantologicznego uzupełnienia ubytków zębowych powinny pamiętać o tym, że na koszt zabiegu bardzo często mają także wpływ czynniki zewnętrze – u pacjentów ze sporym ubytkiem koniecznym może okazać się wykonanie zabiegu augmentacji kości czy przeprowadzenie procedury podniesienia dna zatoki szczękowej.

Szczęka na implantach cena

Szczęka na implantach cena – największy wpływ będzie mieć koszt związany z samym wszczepieniem implantów – warto pamiętać o tym, że proteza górna mocowana jest zazwyczaj na 4 implantach.

Do głównych elementów mających wpływ na cenę szczęki na implantach można zaliczyć także koszt wykonania protezy oraz różnego rodzaju zabiegi towarzyszące. W większości przypadków cena szczęki na implantach oscyluje w granicach 15- 25 tysięcy złotych.