sob.. lip 20th, 2024

Proteza całkowita

2 min read
protezy dentystyczne, stoamtolog

W Polsce istnieją gabinety stomatologiczne, w których zakładane są protezy na implantach. Warto zaznaczyć, że implantologia jest w obecnych czasach najdoskonalszą metodą leczenia braku uzębienia. Jest to bardzo praktyczne, a ponadto stabilne rozwiązanie. Jest też niezawodne. Dlatego wielu pacjentów chce mieć protezę na implantach. Warto dowiedzieć się, ile kosztuje takie rozwiązanie i czy warto je stosować.

Proteza na implantach cena

Okazuje się, że leczenie implantologiczne jest możliwe nie tylko w wersji ruchomej, ale także stałej. Trzeba wiedzieć, że proteza mocowana, a także wsparta na implantach będzie miała bardzo stabilny charakter, co jest bardzo istotne. Oprócz tego jest porównywalna do posiadania własnych zębów. Dlatego zakładanie protezy na implantach jest obecnie bardzo wskazane. W naszym kraju znajdują się sprawdzone kliniki stomatologiczne, w których bez problemu zakładane są takie rozwiązania.

Proteza zębowa stała cena

Trzeba wiedzieć, że proteza może być mocowana na kilku, wszczepionych w kość szczęki, a także żuchwy implantach. Jest to bardzo często stosowana metoda leczenia w przypadku pojawienia się braku uzębienia. Okazuje się, że implanty tytanowe są bardzo wskazane. Są one wkręcane chirurgicznie w kość pacjenta, dlatego mogą skutecznie zastąpić naturalny korzeń zęba. Okazuje się, że do stabilnego, a ponadto bezpiecznego utrzymania protezy wystarczą tylko dwa implanty w obrębie żuchwy, a także do trzy bądź cztery do protezy w górnej szczęce, o czym nie każdy pamięta. Warto zaznaczyć, że do implantów dokręcane są zaczepy kulowe, lokatory bądź metalowe wsporniki, które są bardzo skuteczne i często stosowane w obecnych czasach.

Proteza całkowita na implantach cena

Okazuje się, że proteza całkowita na implantach cena to inwestycja w zdrowie pacjenta. Nie jest to tylko kwestia estetyczna, ale również praktyczna. Należy nadmienić, że stan naszego uzębienia, a ponadto jamy ustnej przekłada się na jakość życia, a ponadto na codzienne przyjemności, o czym nie każdy pamięta. Trzeba wiedzieć, że ceny całkowitej protezy na szczęce zaczynają się obecnie od 10 tysięcy złotych. Jeśli mowa o szczęce dolnej, to można protezę zakupić od 6 tysięcy złotych. Ceny są zawsze uzależnione od cennika danej kliniki stomatologicznej, dlatego zawsze warto porównywać ceny gabinetów dentystycznych.