sob.. cze 15th, 2024

Implanty zębowe – sposób na braki w uzębieniu

2 min read
braki w uzębieniu, sztuczna szczęka

Choć zabieg wszczepienia implantu zęba może wywoływać pewne obawy, to jednak jest to jeden z najlepszych obecnie sposobów na to, aby trwale uzupełnić swoje braki w uzębieniu. Warto rozważyć takie rozwiązanie tym bardziej, że niesie ono wiele korzyści i pozwala na powrót do normalnego życia, na przykład gdy brakuje nam zdecydowanej większości zębów lub nawet dotyczy nas bezzębie.

Implanty zębów Rzeszów – co to takiego?

Implanty zębowe Rzeszów to tzw. sztuczne korzenie, które wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Mają one postać maleńkiej śrubki, która najczęściej wykonana jest z tytanu, czyli materiału całkowicie neutralnego biologicznie dla człowieka. Odpowiednimi narzędziami chirurgicznymi wywiercany jest maleńki otwór, w którym umieszcza się implanty Rzeszów. Po zabiegu w implancie umieszcza się jeszcze specjalną śrubę gojącą, która ma za zadanie przyspieszyć proces gojenia. Śruba gojąca usuwana jest po okresie od około trzech do sześciu miesięcy, a następnie na implancie mocowana jest korona, most lub proteza.

Implanty zębowe Rzeszów – czy trzeba obawiać się zabiegu?

Choć niektórym zabieg wszczepienia implantu może wydawać się dość nieprzyjemny, to jednak wykonuje się go przy zastosowaniu znieczulenia, jest więc zupełnie bezbolesny. Ponadto nie trwa on bardzo długo – wszystko zależy od rodzaju zęba i indywidualnych przypadków, ale implant można umieścić w szczęce już w pół godziny. Po wygojeniu się rany i zrośnięciu sztucznego korzenia z kością, można zacząć mocowanie na nim korony, mostu czy protezy. Warto pamiętać, że potrzebne są co najmniej dwa implanty Rzeszów w dolnej szczęce, aby zamocować na nich protezę, a w górnej przynajmniej cztery – dzięki temu posiadamy stabilną i stałą protezę.

Implanty Rzeszów – czy istnieją przeciwwskazania?

Zabieg wszczepienia implantów musi być zawsze poprzedzony dokładnymi badaniami i konsultacjami lekarskimi. Co prawda nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do zastosowania tej metody, ale istnieją choroby przewlekłe, które wykluczają implanty zębów Rzeszów. Dlatego ważne są dokładne i wnikliwe konsultacje, czego dokonuje zawsze nasz stomatolog.

Okazuje się również, że implanty zębowe Rzeszów mogą być z powodzeniem stosowane nawet przy całkowitym bezzębiu, a ponadto również w takich sytuacjach, gdy doszło do zaniku kości w miejscu braków zębowych.