niedz.. maj 19th, 2024

Półkolonie – wartościowy czas

2 min read
półkolonie, język angielski

Co jest najważniejsze, aby półkolonie były udane? Wydaje się, że kluczem do sukcesu jest wykwalifikowana kadra, nauczyciele, którzy robią wszystko co w ich mocy, aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnych dzieci.

Opinie o półkoloniach

Niektóre dzieci bardzo chętnie uczestniczą w koloniach i półkoloniach. Inne dzieci niestety, nie wydają się przekonane do takiej formy spędzania wolnego czasu w czasie wakacji. Jaka jest alternatywa? Na pewno dla żadnego dziecka nie będzie korzystne spędzenie całego wolnego dnia przed komputerem. Dlatego też rodzice słusznie postępują, że chcą wysłać najmłodszych na półkolonie Chorzów, aby ten czas wolny był dla ich pociech jak najbardziej wartościowy. Półkolonie to zazwyczaj kilka godzin w ciągu dnia, może to być również 8 i więcej godzin, ponieważ rodzice pracują i muszą w tym czasie znaleźć opiekę dla dzieci. Nie każdy może liczyć na pomoc ze strony babci.

Język angielski w czasie wakacji

Wakacyjny kurs angielskiego dla dzieci to znakomity pomysł, połączenie nauki i zabawy. Na półkoloniach z językiem angielskim można na przykład czytać komiksy w języku angielskim albo oglądać filmy. Nauczyciel powinien służyć radą i pomocą, kiedy dziecko czegoś nie rozumie i zadaje pytania. Maluch nie powinien czuć się skrępowany. W końcu ma prawo czegoś nie wiedzieć. Rolą nauczyciela jest cierpliwie podchodzić do dziecka, wyjaśniać wątpliwości. Angielski dla dzieci w wakacje to zdecydowanie nauka poprzez zabawę. Raczej nie może być mowy o klasycznym korzystaniu z podręczników i wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych. Wakacyjny kurs angielskiego dla dzieci może niezwykle pomóc dziecku w nauce szkolnej po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego.

Nauka języka

Jak przekonać dziecko, aby chętnie uczestniczyło w zajęciach z języka angielskiego? Język angielski to podstawa w dzisiejszych czasach. Bez dobrej znajomości języka angielskiego człowiek nie może liczyć na dobrą pracę, szczególnie w zagranicznej korporacji. Dziecko jednak nie wybiega aż tak daleko w przyszłość, dlatego też trudno może być maluchowi przyjąć takie argumenty. Warto więc wybrać inne przykłady i zachęcać. Angielski przydaje się w każdej zagranicznej podróży, bez angielskiego trudno zrozumieć filmiki w Internecie. Niektóre publikacje, książki, komiksy, dostępne są tylko w tym języku. Dlatego warto się uczyć.