niedz.. maj 19th, 2024

Nowinki telefoniczne

2 min read
Nowinki telefoniczne

Jak szybko zmieniają się telefony, tak samo szybko zmieniają się akcesoria na telefon. Nowinki telefoniczne pozwalają na idealne dostosowanie telefonu do swoich potrzeb.

Akcesoria na telefon

W tej grupie akcesoriów telefonicznych najpopularniejsze są różnego rodzaju etui chroniące telefon. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Do wyboru są futerały zabezpieczający cały telefon lub miękkie etui zabezpieczające tylko tylną obudowę. Różnią się między sobą ceną i wzornictwem. Najtańsze można kupić już za kilkanaście złotych, za te wykonane ze skóry trzeba wydać kilkaset złotych.

W tej grupie znajdą się także folie ochronne i szybki ze szkła hartowanego umieszczane na wyświetlaczu i chroniące go przed uszkodzeniem.

Coraz popularniejsze stają się także uchwyty przyklejane na tylnej obudowie, które zabezpieczają telefon przed wypuszczeniem z dłoni.

Pozostałe akcesoria telefoniczne

Sklepy oferujące akcesoria telefoniczne kuszą różnymi gadżetami ułatwiającymi korzystanie z telefonu. Nie wszystkie są każdemu potrzebne, ale w niektóre z nich warto się zaopatrzyć.

Jednym z niezbędnych akcesoriów dla kierowców jest uchwyt samochodowy. Ułatwia on korzystanie z telefonu podczas jazdy i na przykład posługiwanie się nim jako nawigacją GPS. Odpowiednio umieszczony pozwala na śledzenie trasy na mapie bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Do wyboru są tradycyjne uchwyty teleskopowe dostosowane do telefonów o określonych wymiarach lub całkiem uniwersalne uchwyty magnetyczne, które dodatkowo zajmują znacznie mniej miejsca. W samochodzie konieczna jest także ładowarka.

Do niezbędnych akcesoriów należą także dobrej jakości słuchawki. Te fabryczne są wystarczające do prowadzenia rozmów przez telefon, ale nie do słuchania muzyki. Za dobrej jakości słuchawki nauszne trzeba zapłacić ok. 100 zł. W sklepach dostępne są słuchawki przewodowe lub znacznie wygodniejsze słuchawki bluetooth. Miłośnicy muzyki mogą także zaopatrzyć się mini głośniki mobilne.

Nowinki telefoniczne obejmują także szeroką gamę gadżetów dla miłośników fotografii. Coraz lepsze parametry aparatów wbudowanych w telefony sprawiają, że coraz częściej wykorzystywane są wykonywania zdjęć podczas podróży lub spotkań towarzyskich. Dodatkowe obiektywy umożliwią robienie zdjęć szerokokątnych. Specjalny kijek do selfie pozwala na wykonywanie zdjęć na tle pięknych zabytków lub innych atrakcji turystycznych.

Miłośnicy aktywnego trybu życia powinni zaopatrzyć się w specjalne uchwyty rowerowe lub na rękę pozwalające na skorzystanie z telefonu w każdej chwili.