sob.. cze 15th, 2024

Zalety uchwytów iOttie

2 min read
Zalety uchwytów iOttie

Rozmowa przez telefon podczas jazdy jest nie tylko zabroniona, ale przede niebezpieczna. Rozwiązaniem tego problemu może być zestaw głośnomówiący, słuchawki lub uchwyt na telefon.

Zalety uchwytów na telefon

W czasie jazdy samochodem lub rowerem telefon komórkowy wykorzystywany jest przede wszystkim jako nawigacja GPS, więc jego ekran powinien być bardzo dobrze widoczny. Powinien być także w zasięgu ręki, by w razie konieczności można było łatwo dokonać korekty trasy, odebrać połączenie lub SMS.

Z tych względów uchwyty na telefon najczęściej montuje się na desce rozdzielczej lub na szybie. To ostatnie rozwiązanie nie jest najlepsze, ponieważ może ograniczać kierowcy pole widzenia.

Wielu kierowców uchwyty na telefon montuje w kratkach nawiewowych. Z jednej strony jest to rozwiązanie łatwe, wystarczy wpiąć uchwyt między klapki otworu. Niestety regulowanie nawiewem będzie wtedy utrudnione, a pod wpływem wysokiej temperatury nawiewu telefon może zostać uszkodzony. Podobnie jest z uchwytami wpinanymi w sloty CD, które najczęściej uniemożliwiają równoczesne korzystanie z odtwarzacza.

Uchwyty na telefon iOttie – różne modele

iOttie uchwyty przeznaczone są dla różnego rodzaju smartfonów. Ich uniwersalność spowodowała, że bardzo szybko stały się popularne wśród kierowców. Zalet mają znacznie więcej, a amerykańska firma dokłada starań, by spełniały równocześnie jak najwięcej funkcji.

iOttie uchwyty mogą być uchwytami magnetycznymi lub teleskopowymi. W jednym i drugim przypadku mocowanie telefonu i jego zdejmowanie go jest bardzo łatwe i wystarczy do tego jedna ręka. W przypadku uchwytów magnetycznych iPhon musi mieć na tylnej części obudowy przyklejoną płytkę, ale nie stanowi to problemu. W zestawie z uchwytem znajduje się samoprzylepna płytka. Magnetyczne uchwyty iOttie mogą być montowane w kratkach nawiewów, slocie CD lub na powierzchniach deski rozdzielczej albo szyby.

Teleskopowe uchwyty na telefon iOttie przystosowane są do smartfonów o różnych rozmiarach. Zwalnianie i blokowanie ramion uchwytu odbywa się automatycznie, wystarczy nacisnąć maleńki przycisk. iOttie Polska oferuje uchwyty, w których teleskopy można dowolnie ustawiać, ramię można dowolnie obracać w zasięgu 360 stopni.

Uchwyty iOttie Polska mocowane są za pomocą silnych przyssawek, które można zamontować zarówno na powierzchniach gładkich, jak i lekko porowatych. Nawet podczas pokonywania bardzo wyboistych dróg nie odpadną, a telefon nie ulegnie uszkodzeniu.

Niektóre modele uchwytów iOttie umożliwiają automatyczne ładowanie telefonu, uchwyt za pomocą kabla podłączony jest do gniazda zapalniczki samochodowej.