sob.. lip 20th, 2024

Leczenie stomatologiczne nie musi być bolesne

2 min read
szczoteczka do zębów

Leczenie stomatologiczne w opinii wielu osób jest nieprzyjemne, często wręcz bardzo bolesne. Oczywiście tak jest, jeśli dentysta Pabianice jest mało profesjonalny i nie zwraca uwagi na to czy pacjenta boli czy też nie. Nie każdy stomatolog Łask jednak taki jest. Doświadczony w swoim zawodzie i potrafiący postawić się w miejscu pacjenta, leczy bardzo delikatnie i nie sprawia pacjentowi żadnego bólu. Oczywiście są formy leczenia stomatologicznego, przy których ryzyko dolegliwości bólowych jest większe. W takich przypadkach profesjonalista w swoim fachu, powinien pacjenta przed leczeniem stomatologicznym po prostu znieczulić.

Znieczulenia stomatologiczne

Każdy stomatolog Pabianice może podać pacjentowi odpowiednie znieczulenie, dzięki któremu leczenie dentystyczne będzie na pewno bezbolesne. Oczywiście w wielu gabinetach stomatologicznych podanie znieczulenia jest czymś oczywistym. Nie jest to jednak generalna zasada, szczególnie gdy stomatolog Pabianice jest przekonany, że dane leczenie dentystyczne nie jest bolesne. Pacjent jednak może być zestresowany, mieć inne zdanie. Jeśli jesteśmy właśnie takimi pacjentami, powinniśmy po prostu poprosić o znieczulenie. Żaden dentysta Pabianice nie odmówi podania zastrzyku ze znieczuleniem. Dodać jednak trzeba, że takie znieczulenie może wiązać się z koniecznością dopłaty do kosztów wizyty. Z reguły jednak za znieczulenie stomatolog Łask nie doliczy więcej niż kilkadziesiąt złotych. Taka suma do dopłaty może pojawić się tylko wtedy, gdy potrzebne jest silne znieczulenie lub niezbędne jest podanie kilku dawek. Słabe znieczulenie jest dużo tańsze.

Warto mówić stomatologowi, że boimy się bólu

Wielu pacjentów popełnia podstawowy błąd. W stresie nie mówi stomatologowi, że obawia się bólu. Wizyta w gabinecie dentystycznym przebiega w napiętej atmosferze. Pacjent najczęściej odczuwa jakieś nieprzyjemne dolegliwości, nie jest z wizyty zadowolony. O wiele rozsądniej jest więc powiedzieć dentyście, że boimy się danej formy leczenia i bólu z nim związanego. Żaden dentysta Pabianice nie będzie obojętny wobec takich słów. Każdy zrobi wszystko, by pacjenta nie bolało. Będzie starał się wykonywać wszystkie czynności związane z leczeniem dentystycznym bardzo delikatnie. Jeśli zaś zajdzie taka konieczność, poda dobre znieczulenie, a nawet zapisze tabletki przeciwbólowe, na wypadek gdyby ból pojawił się, gdy znieczulenie przestanie już działać.

Postępując w ten sposób działamy dla własnych korzyści. Stomatolog świadomy tego, że się boimy, zrobi wszystko, abyśmy wizytę w gabinecie dentystycznym wspominali dobrze i bez stresu wracali w celu wyleczenia kolejnych zębów.