sob.. lip 20th, 2024

Finansowanie zabiegów stomatologicznych

2 min read
gabinet stomatologa

Leczenie stomatologiczne nie należy do najtańszych. Jest jednak koniecznością – niezadbane zęby potrafią pochłonąć duże środki na naprawieni ubytków i leczenie inwazyjne. Regularne wizyty kontrolne sprawiają, że dentysta Zabrze szybko rozpoczyna proces leczenia – może to ograniczyć nakłady jakie trzeba ponieść. Zdecydowanie niższym kosztem jest mały komponent do wypełnienia ubytku, a czym innym przeprowadzenie pełnego oczyszczania korzeni i wypełniania ich. Dlatego też najtańszym rozwiązaniem jest regularnie odwiedzać dentystę. Są różne formy finansowania leczenia dentystycznego.

Refundacja zabiegów i komponentów z Narodowego Funduszu Zdrowia

Klinika stomatologiczna Zabrze może mieć podpisany kontrakt z ogólnopolskim ubezpieczycielem na przeprowadzanie leczenia zębów. Mogą z niego skorzystać wszyscy ubezpieczeni. Niestety stomatolog Zabrze, który postarał się o kontrakt ma zazwyczaj długie kolejki. Warto jednak przeprowadzać w jego gabinecie przynajmniej regularne kontrole, nawet jeśli samo leczenie będzie odbywać się gdzie indziej. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje wszystkich zabiegów lub zastępuje je tańszymi alternatywami. Zamiast leczyć skomplikowane infekcje sugeruje, aby dokonać pełnej ekstrakcji zęba. Również komponenty jakie dentysta Zabrze może wykorzystać w pracy są słabej jakości i mają krótką wytrzymałość. Z drugiej strony nie każdy pozwoli sobie na wydatek kilkuset złotych na leczenie pojedynczego zęba. Lepiej wtedy wykonać refundowane leczenie niż z powodu ubytków stracić zęby. Warto wybrać opcję, która najlepiej odpowiada naszej sytuacji życiowej.

Prywatne finansowanie leczenia stomatologicznego

Klinika stomatologiczna Zabrze może prowadzić również praktykę prywatną. Pacjent pokrywa wtedy samodzielnie całość kosztów zabiegu. Jest to zdecydowanie rozwiązanie droższe, ale ma również swoje zalety. Pierwszą jest wybór jakości wykorzystywanych komponentów. Stomatolog Zabrze może proponować różne progi finansowe gdy chodzi o jakość i wygląd wypełnień. Dzięki temu pacjent samodzielnie wybiera, co odpowiada mu cenowo. Co równie ważne w wielu klinikach praktykowane jest rozkładanie kosztów leczenia na raty. Dzięki temu wieloetapowe leczenie może być spłacone bez poczucia dużego ubytku w portfelu. Czasem warto zapłacić za wyższa jakość usług medycznych.