pon.. mar 4th, 2024

Kursy sepowskie

2 min read
kursy SEP

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się SEP Gliwice szkolenia, które przyciągają kandydatów na elektryków z całego kraju.

Wiedza zdobyta na kursie

SEP Gliwice kurs jest prowadzony przez specjalistów z dużym doświadczeniem i wiedzą praktyczną, którzy najlepiej potrafią przekazywać wiedzę swoim studentom. Uprawnienia sepowskie nie tylko wyglądają dobrze w CV, ale mogą również zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Wszystko jest w zasięgu ręki, ponieważ wymagania nie są duże. Żeby zapisać się na kurs, trzeba mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać podstawowe wykształcenie. Takie wymogi sprawiają, że zdecydowana większość chętnych, nie powinna mieć żadnego problemu z zapisami. Trudności mogą się pojawić na egzaminie, który jest przeprowadzany w formie ustnej. Oprócz tego za egzamin trzeba jeszcze zapłacić, a jego cena to 10% minimalnego wynagrodzenia miesięcznego. Dlatego warto się do niego przygotować, ponieważ w innym wypadku trzeba będzie podchodzić drugi raz i znowu płacić. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tylko osoby chętne zapisują się na SEP Gliwice egzamin, ponieważ szkolenie nie jest obowiązkowe. Warto jednak je odbyć, ponieważ dzięki temu można szybciej znaleźć dobrze płatną pracę.

Szkolenia SEP

Dla kandydatów przygotowane zostały aż trzy szkolenia: G1 – elektryczne, G2 – energetyczne, G3 – gazowe. Szkolenia elektryczne cieszą się największym uznaniem. Dla kursantów kluczowe są uprawnienia, ale istotna jest też wiedza, którą mogą zdobyć podczas szkolenia. Oprócz podstaw technicznych, ważną rolę odgrywają również przepisy prawne w branży energetycznej. Dobry elektryk powinien się orientować w tym temacie, ponieważ prawo energetyczne jest systematycznie nowelizowane i czasami ciężko jest się w tym wszystkim odnaleźć. SEP Gliwice egzamin jest ustny i państwowy, przeprowadzany przez komisję złożoną z doświadczonych elektryków. Warto dodać, że uprawnienia sepowskie są kluczowe także dla pracodawcy. Jeżeli zdarzy się wypadek, a na stanowisku był pracownik bez uprawnień, to odpowiedzialność leży wtedy po stronie pracodawcy. Właśnie dlatego certyfikaty są ważne i często wymagane przez pracodawców. Należy jednak mieć na uwadze, że szkolenie jest dosyć proste i zdobycie tych uprawnień nie powinno być dla żadnego elektryka problemem. Jednocześnie można podchodzić aż do skutku, więc nawet jeśli się nie zda za pierwszym razem, to można to poprawić.