niedz.. maj 19th, 2024

Kasetony 3D – jak wybrać odpowiednie?

2 min read
panele, kasetony 3d

Trójwymiarowe panele dekoracyjne to jeden z najlepszych sposobów na szybką odmianę aranżacji wnętrza. Przy pomocy oryginalnych i wytrzymałych kasetonów 3D możliwym staje się stworzenie atrakcyjnej i niezwykle gustownej przestrzeni.

Panele dekoracyjne 3D – zalety

Stosowanie nowoczesnych kasetonów 3D niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści. Po pierwsze rozwiązanie to pozwala na uzyskanie niezwykle oryginalnego efektu – możliwość łączenia różnych tekstur paneli pozwala na tworzenie niespotykanych i unikatowych wzorów.

Kolejną zaletą paneli 3D jest także ich łatwy montaż – osoby, którym zależy na bezproblemowym zamontowaniu kasetonów powinny zdecydować się w szczególności na modele wykonane z kompozytu bazującego na masie gipsowej, charakteryzującego się wysokim poziomem plastyczności. Możliwość szybkiego przycięcia czy przewiercenia panelu okaże się niezwykle pomocna podczas przeprowadzania domowych remontów.

Kasetony 3D – jak wybrać odpowiednie?

Wybierając panele 3D koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Pierwszą ważną kwestią okaże się materiał, z którego zostały wykonane panele – warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są między innymi kasetony 3D wykonane z drewna, gipsu czy betonu architektonicznego.

Oprócz tego równie ważną kwestią okaże się także sam wygląd paneli – przy wyborze idealnego rozwiązania warto zadbać o dopasowanie designu kasetonów do pozostałych elementów aranżacyjnych wnętrza. Kupując panele dekoracyjne 3D należy pamiętać także o tym, że poszczególne modele będą różnić się między sobą wielkością, wagą, a także grubością – dobór odpowiednich parametrów technicznych pomoże w stworzeniu spójnej i estetycznej aranżacji.

Drewniane panele 3D

Gustowne i efektowne panele 3D wykonane z drewna staną się doskonałym uzupełnieniem wielu pomieszczeń – panele tego typu sprawdzą się między innymi w salonie urządzonym w klasycznym i tradycyjnym stylu.

Oprócz tego drewniane panele dekoracyjne 3D sprawdzą się także w korytarzu i przedpokoju – połączenie dużego, klasycznego lustra oraz ciekawego wzoru kasetonów sprawi, że pomieszczenie nabierze wyjątkowego i niezwykle oryginalnego charakteru.

Gipsowe kasetony 3D – dla kogo?

Kasetony 3D wykonane z gipsu to rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom poszukującym praktycznych i efektownych rozwiązań. Kasetony tego typu okażą się nie tylko niezwykle estetyczne, ale także i wytrzymałe – warto pamiętać o tym, że szeroki wybór wzorów paneli tego typu pomoże w stworzeniu ciekawych i niepowtarzalnych aranżacji.