niedz.. maj 19th, 2024

Jak prawidłowo zamontować panele ścienne 3d?

2 min read
remont, kasetony

Wybranie porządnych paneli ściennych 3d to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby w 100% wykorzystać ich olbrzymi potencjał, należy postawić także na profesjonalny montaż. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować panele 3d, mogą zawsze skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.

Jak prawidłowo zamontować panele?

Panele ścienne 3d są bardzo uniwersalne, dlatego też bez problemu można je zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzą się dekoracyjne modele. W pokoju dziecięcym zdecydowanie najlepszym wyborem są panele miękkie i tapicerowane. W łazience królują z kolei gipsowe kasetony, które charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć. Najprostszym sposobem montażu jest skorzystanie z kleju montażowego albo zwykłego kleju gipsowego. Jeżeli kasetony 3d montowane są na śliskich powierzchniach, warto je wcześniej porządnie zagruntować. Jeżeli chodzi o wspomniane powyżej panele tapicerowane, to najczęściej montuje je się na specjalnych rzepach.

Klejenie kasetonów od a do z

Jak wspomniano powyżej kasetony 3d najlepiej zamontować za pomocą kleju gipsowego do popularnych płyt k-g. Jeżeli do zamontowania jest duża ilość kasetonów 3d, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstwa gładzi gipsowej. Jej największym atutem jest to, że czas wiązania wynosi jedynie 60 minut. Taki okres czasu umożliwia idealne położenie paneli między sobą, wykonanie ewentualnych korekt i uniemożliwienie zaschnięcia wcześniej urobionego kleju. Jeżeli chodzi o połączenia pomiędzy panelami, to należy kleić je identycznym sposobem. Pamiętać należy jedynie o tym, aby klej był wklęsły w spoinie. Po 1-2 dniach można przystąpić do szpachlowania łączeń i spoin. Uważać należy na zbyt twardą gładź, która jest dość trudna do zeszlifowania.

Malowanie paneli

Dużym atutem paneli 3d jest również to, że można je w dowolnym momencie pomalować na zupełni inny kolor. Przed malowaniem należy dokładnie odkurzyć całą ścianę, dzięki czemu, można pozbyć się kłopotliwego pyłu po szlifowaniu. Zamontowane i odkurzone panele ścienne 3d należy dokładnie zagruntować, dzięki czemu znacząco poprawi się ich chłonność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na pomalowanych panelach będzie zdecydowanie mniej smug. Panele ścienne można pomalować dowolnymi farbami za pomocą pędzla albo wałka. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto skorzystać z pomocy pistoletu natryskowego. Godne polecenia są farby dekoracyjne, dzięki którym można uzyskać ciekawe efekty.