sob.. cze 15th, 2024

Modelina dla dzieci

2 min read
modelina dla dzieci

Kreatywne zabawy to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci form spędzania wolnego czasu. W sklepach dostępnych jest wiele ciekawych i pomocnych akcesoriów, które pomogą dziecku wykazać się swoim potencjałem twórczym. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest modelina dla dzieci.

Właściwości modeliny dla dzieci

Dla wielu osób modelina to to samo co plastelina. Tak jednak nie jest. Są to zupełnie inne masy plastyczne, które choć podobne do siebie, to odznaczają się nieco innymi parametrami. Plastelina jest zdecydowanie bardziej miękka i elastyczna, natomiast modelinę nieco trudniej ugniatać i formować, ale posiada jedną wyjątkową cechę – możne zostać utwardzona. W wyniku tego powstają trwałe zabawki z modeliny, które dzieci z powodzeniem mogą wykorzystywać do codziennej zabawy.

Modelina dostępna jest w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Można nabyć ją zarówno w kilku podstawowych kolorach, jak i kilkunastu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu powstają wyjątkowe i kolorowe figurki ulubionych postaci, zwierzaków oraz to wszystko, co tylko dziecku przyjdzie do głowy, aby z niej ulepić. Można je w prosty sposób utwardzić, np. przy pomocy gotowanej wody lub w piekarniku i bez obaw wykorzystywać do zabawy.

Modelina zabawki – jak wykonać?

Modelina dla dzieci jest twardsza i trudniej na początku ją formować, ale pod wpływem ciepła i ugniatania staje coraz bardziej plastyczna. Warto więc na początku pomóc dziecku nieco ją uelastycznić. Potem można formować ją dowolnie oraz odwzorowywać na niej, np. za pomocą stempelków, wybrane wzory. Z jej udziałem powstają kulki, kuleczki, wałeczki, placuszki, z których można formować nawet najbardziej wymyślne kształty.

Stworzone w ten sposób, a następnie także utwardzone figurki mogą być świetną zabawką czy ozdobą, którą można postawić na parapecie czy półce w dziecięcym pokoju lub wykonać z niej efektowny prezent z okazji dnia babci i dziadka. Własnoręcznie wykonane podarki, czyli zabawki z modeliny, na pewno dużo bardziej ucieszą bliskie osoby.

Rozbudzamy kreatywność

Tego rodzaju masy plastyczne mają wyjątkowe właściwości, które pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój dziecka. Przede wszystkim pobudzają wyobraźnię, także przestrzenną, oraz kreatywność. Formowanie modeliny wpływa również na rozwój motoryki małej rączki, a także ma właściwości relaksacyjne i rozładowujące napięcie. Modelina zabawki to czasem niezwykłe i oryginalne wytwory dziecięcej wyobraźni, które mogą stanowić piękną ozdobę i być wyjątkową pamiątką na długie lata.