pon.. mar 4th, 2024

Dlaczego warto wybrać się na szkolenie SEP?

2 min read
narzędzia elektryka

Należy mieć świadomość, że pracodawcy cały czas poszukują specjalistów z uprawnieniami elektrycznymi. Ponadto nic nie zapowiada się, aby sytuacja w najbliższych latach uległa zmianie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zapisuje się na szkolenia SEP Katowice.

Kursy SEP Katowice – co dokładnie warto o nich wiedzieć?

Kursy organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich rekomendowane są osobom, które mają w planach zajmować się eksploatacją lub dozorem urządzeń elektrycznych. Godny uwagi jest fakt, że kursy nie są skierowane tylko do osób pracujących w zawodzie. W szkoleniach mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i mają przynajmniej podstawowe wykształcenie.

Warto wiedzieć, że największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia SEP Katowice przygotowujące do uprawnień do 1 kV. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Stowarzyszenie Elektryków Polskich pozwala nie tylko zdobyć wspomniane uprawnienia, ale również je przedłużyć. Należy mieć świadomość, że uprawnienia muszą być odnawiane raz na 5 lat.

Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie wybranie się na kurs SEP?

Nie wszyscy wiedzą, że kursy SEP Katowice na uprawnienia w grupie G1 są prowadzone przez najlepszych specjalistów w Polsce. Warto wiedzieć, że ich ogromne doświadczenie będzie gwarancją świetnie zainwestowanych pieniędzy. Należy zaznaczyć, że wykładowcy nie koncentrują się tylko na teorii.

Celem szkolenia jest przygotowanie kandydatów do tego, by zdali oni końcowy egzamin i zdobyli uprawnienia SEP Katowice. Godny uwagi jest fakt, że omawiany kurs trwa tylko jeden dzień. Dzięki temu osoby zainteresowane nie muszą brać kilku dni wolnego w pracy. Ponadto uczestnicy szkolenia mogą także zdobyć uprawnienia G2 i G3.

O czym jeszcze należy wiedzieć?

Warto mieć świadomość, że uprawnienia SEP Katowice są honorowane nie tylko w Polsce, ale również całej Unii Europejskiej i Szwajcarii. Wspomniany fakt nie tylko zdecydowanie poszerza możliwości pracownika, ale również zwiększa jego konkurencyjność na wymagającym rynku pracy. Należy zaznaczyć, że odpowiednie uprawnienia są konieczne do tego, by wymieniać baterie w wózkach widłowych czy wykonywać usługi kontrolno-pomiarowe.

Ponadto na szkoleniu kursanci dowiedzą się, jak postępować z osobą, która zostanie porażona prądem elektrycznym. Jest to zatem bardzo istotna wiedza, która może przydać się także w codziennym życiu. Należy pamiętać, aby przy wyborze ośrodka szkoleniowego nie sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny.