niedz.. maj 19th, 2024

Zalety kasetonów sufitowych

2 min read
kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe stają się obecnie coraz bardziej popularne i szeroko reklamowane. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawimy najważniejsze zalety rozwiązania, jakim są kasetony na sufit.

1) możliwość zakrycia niedoskonałości sufitu

Wiadomo różnie to bywa. Czasem nawet w najładniejszych mieszkaniach sufit posiada pewne niedoskonałości. Czasem są to trudne do usunięcia przebarwienia innym razem pojawiające się nie wiadomo czemu pęknięcia a jeszcze kiedy indziej – po prostu nierówności wskazujące na krzywe zbudowanie sufitu.

Niezależnie jednak od tego, czym spowodowana jest dana niedoskonałość warto wiedzieć, że kasetony na sufit pięknie ją pokryją i nikt nie będzie nawet podejrzewał, że coś tam było nie tak.

2) warstwa termoizolacyjna oraz zatrzymująca dźwięk

No właśnie warto jeszcze dodać, że kasetony sufitowe doskonale sprawdzają się jako dodatkowa warstwa termoizolacyjna. Szczególnie jest to istotne w przypadku mieszkań w dawnych kamienicach- wysokich i niewłaściwie ogrzewanych.

3) szeroki wybór stylów

Na pierwszy rzut oka wydaje nam się zazwyczaj, że kasetony sufitowe pozwalają na aranżację pomieszczenia jedynie w wersji klasycznej. Z jednej strony ma to w sobie nieco prawdy – rzeczywiście kasetony 3d szczególnie łatwo pozwalają wprowadzić do pomieszczenia niepowtarzalną nutę klasyczną jednak nie tylko.

Warto bowiem zaznaczyć, że dzisiaj nowoczesne kasetony 3d aranżowane są naprawdę w przeróżnych stylach. Spotkamy zatem kasetony na sufit pozwalające otrzymać industrialny charakter, czy nawet stylizowane tak, aby wprowadzić nieco wiejskiego stylu.

Warto jeszcze dodać, że takie kasetony można zamalować na różne kolory oraz że są one bardzo łatwe w czyszczeniu.

4) klasyka i elegancja

Zaletą kasetonów sufitowych jest także niewątpliwie to, że niezależnie od stylu aranżacji, pięknie wprowadzają one nutę mocnej elegancji i klasyki. Takie mieszkanie z choć jednym pokojem, w którym nie szczędzono walorów kasetonów od razu prezentuje się znacznie bardziej dostojnie i ciekawie.

5) nowoczesny design

Wspomniano już wcześniej oczywiście o walorach różnorodności kasetonów sufitowych. Jednak trzeba jeszcze podkreślić jedną rzecz, a mianowicie to, że doskonale takie kasetony 3D tworzą również nastrój w pełni futurystyczny. Dzisiejsze kasetony mogą mieć bowiem także w pełni nowoczesny design i futurystyczne formy oraz kształty – one zupełnie nie będą pasować do dawnych pałacowych wnętrz, jednak do naszych domów – jak najbardziej oczywiście!