sob.. lip 20th, 2024

Szybka zmiana wnętrz

2 min read
kasetony ścienne, kasetony sufitowe

Wiele osób zastanawia się, czy można szybko i sprawnie unowocześnić i odmienić całkowicie swoje wnętrza, nie wydając przy tym fortuny? Jak się okazuje w praktyce, jest to jak najbardziej możliwe. Obecnie, dużą popularność wśród klientów cieszą się kasetony sufitowe, kasetony ścienne oraz różnorodne panele sufitowe. Dzięki takim materiałom już w ciągu jednego dnia smutne, banalne pomieszczenie nabierze nowego charakteru. Prawda, że proste?

Kasetony sufitowe i kasetony ścienne – co to takiego?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie było domu, restauracji, czy hotelu, na którego ścianach lub sufitach nie widniały eleganckie, stylowe, duże kasetony. Wiele z nich powraca do łask także i teraz. W sklepach budowlanych oraz w hurtowniach z dekoracjami do wnętrz można znaleźć szeroki wybór różnorodnych kasetonów, które idealnie nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia. Przeważnie wykonane są one z lekkiego styropianu, dzięki czemu bardzo szybko i łatwo je się montuje na określonym miejscu.

Nowoczesne pomysły na wnętrze

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż takie kasetony ścienne oraz sufitowe szybko są w stanie odmienić każdą przestrzeń. I co ważne, wcale nie trzeba nimi dekorować całego sufitu, ani wszystkich ścian w domu. Wystarczy niewielki fragment lub określona część np. na suficie, by stworzyć zupełnie nową przestrzeń, która pięknie będzie się prezentować. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że kasetony są tanie i bardzo szybkie w montażu. W sklepach budowlanych oraz na stronach internetowych bezpośrednich producentów można je kupić już od kilku złotych za sztukę. Ich montaż wcale nie wymaga zatrudniana ekipy budowlanej, każdy bez problemu sobie z nimi poradzi.

Panele sufitowe – co to takiego?

Panele podłogowe są znane wielu osobom. Nie każdy jednak słyszał o tych typowo sufitowych, które również potrafią szybko i efektownie zmienić każde wnętrze. W sklepach można znaleźć tak wiele różnorodnych modeli, że klienci często nie wiedzą, na co się zdecydować. Zazwyczaj sięgają po nie fani stylu retro, stylu rustykalnego, boho lub loftowego. Można bowiem znaleźć panele plastikowe, drewniane, metalowe, szklane itp. W zależności od potrzeb oraz od gustu domowników – każdy znajdzie idealny model dla siebie. Świetnie one prezentują się w salonach, jadalniach oraz w sypialniach. Doskonale podkreślają wyjątkowy klimat miejsca oraz dzięki nim pomieszczenia często wydają się bardziej przytulne i klimatyczne. Warto o nich pomyśleć szczególnie, gdy mieszka się w kamienicach, w których są naprawdę wysokie wnętrza.