niedz.. kwi 21st, 2024

Praca chirurga szczękowego

2 min read
dentysta, stomatolog

Dentysta a chirurg szczękowy – podobieństwa i różnice. Tak mógłby brzmieć temat rozprawki w szkole. Czego może podjąć się każdy stomatolog, a z czym trzeba zgłosić się do chirurga szczękowego? Warto to wiedzieć.

Usuwanie zatrzymanych ósemek

Bardzo wielu pacjentów zgłasza się do gabinetu dentysty z problemem tak zwanych zatrzymanych ósemek. To oznacza, że zęby mądrości nie do końca wyrosły. Nie widać ich w ogóle albo widać je, ale nie w całości. Usuwaniem zatrzymanych ósemek zajmuje się w zdecydowanej większości przypadków chirurg stomatolog. Chirurg szczękowy Olsztyn jest w tym znakomicie wyszkolony.

Złamania żuchwy i szczęki

W czasie różnego rodzaju wypadków, na przykład komunikacyjnych, bardzo często dochodzi do uszkodzeń w obrębie jamy ustnej, do złamania kości żuchwy, szczęki. Takie uszkodzenia muszą być czym prędzej naprawione przez specjalistę. Dlatego potrzebni są eksperci, którzy potrafią leczyć bardzo skomplikowane przypadki. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn działa na wysokim poziomie.

Dłutowanie zębów mocno zniszczonych

Czasami pacjenci zgłaszają się do gabinetu dentysty z bardzo skomplikowanymi przypadkami. Zęby, które trzeba usunąć, są dość mocno uszkodzone. Taka sytuacja wymaga wsparcia ze strony chirurga stomatologicznego, ponieważ potrzebny będzie zabieg dłutowania.

Czy implanty to dobre rozwiązanie?

Implanty to rozwiązanie stosowane w dzisiejszych czasach bardzo powszechnie. Pacjenci coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że po usunięciu zęba trzeba jak najszybciej zastanowić się nad jego zastąpieniem. Rozwiązania są różne. Można zdecydować się na zwykłą protezę, co jest rozwiązaniem tańszym. Eksperci polecają jednak wszczepienie implantu. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana procedura, a możliwe powikłania są podobne do powikłań po leczeniu kanałowym. Chirurg stomatolog Olsztyn to ekspert w dziedzinie wszczepiania implantów i rekomendowania pacjentom najlepszych rozwiązań.

Cechy dobrego chirurga stomatologicznego

Dobry chirurg szczękowy Olsztyn powinien posiadać szereg cech charakteru, dzięki którym pacjenci obdarzą go zaufaniem i nie będą obawiali się zabiegów. Każdy lekarz powinien w swojej pracy zachowywać się niezwykle profesjonalnie, w przypadku lekarza niezwykle ważne jest też empatia. Lekarz nie powinien dziwić się, że pacjent boi się zabiegu stomatologicznego i z tego powodu zachowuje się irracjonalnie.