sob.. lip 20th, 2024

Pokrowce na telefon – jak wybrać?

3 min read
Pokrowce na telefon

W sklepie internetowym znajdziemy mnóstwo etui na telefon, co w praktyce wcale nie ułatwia wyboru konkretnego modelu. Czym więc się kierować podczas zakupów – ceną, wyglądem, czy może parametrami technicznymi pokrowców na telefon? Są takie cechy, które warto wziąć pod uwagę, niezależnie od tego, jaki rodzaj case na telefony podoba się nam najbardziej.

Jakie cechy powinno mieć etui na telefon?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy dane etui na telefon jest wytrzymałe. Oprócz tego, że ma ochraniać nasz smartfon, powinno także samo być odporne na uszkodzenia. Co nam bowiem po pokrowcach na komórkę, jeśli już po pierwszym upadku telefonu, futerał nadaje się do wymiany.

Najbardziej wytrzymałe są więc takie case na telefony, które są wykonane albo z silikonu, albo z TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu. Obydwa rodzaje takich pokrowców na telefon dopasowują się do kształtu smartfona, ściśle do niego przylegając. Można je kupić w szerokim wachlarzu kolorów i dobrać do konkretnego modelu komórki.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy case na telefony po założeniu nie utrudnia użytkowania smartfona. Jeśli chcemy zapewnić swojemu modelowi najlepszą ochronę, a zarazem korzystać z niego bez ograniczeń, warto wziąć pod uwagę etui na telefon wyposażone w aktywną szybkę, którą nakłada się na ekran smartfona.

Z pewnością będziemy także chcieli, by wybrane pokrowce na smartfon, które są dostępne w sklepie online, były również eleganckie – nie tylko w dniu, kiedy je kupujemy, ale też po dłuższym użytkowaniu. Zatem cecha, na jaką warto zwrócić uwagę, to odporność na ścieranie.

Jeśli chcemy dbać o środowisko, możemy zdecydować się na skórzane etui na komórkę, które jest przy tym niezwykle eleganckie, więc idealnie nadaje się na przykład jako oprawa służbowego telefonu.

Który case na telefony będzie najlepszy?

Najlepsze pokrowce na telefon to z pewnością te, które nie zwracają na siebie zbyt wielkiej uwagi, jeśli nam na tym nie zależy. Powinny wyróżniać się lekkością, wytrzymałością, elastycznością i sprawiać miłe wrażenie dla oka, jak i dla dłoni podczas dotyku. Bezkonkurencyjne są te etui na telefon, które bardzo łatwo się zakłada i w równie prosty sposób zdejmuje. Poza tym pokrowce na smartfona nie powinny się brudzić, a jeśli już pojawi się na nich zabrudzenie, to powinno dać się je łatwo i szybko usunąć.

Nie możemy też zapominać o tym, że etui na komórkę powinno zabezpieczać każdy element smartfona. Dobre są więc te futerały na telefon, które zabezpieczają nie tylko tyły smartfona, ale też przyciski i ekran. Poza tym, jeśli dbamy o swój wizerunek, nasze etui na komórkę musi pasować do naszego stylu – jeśli ubieramy się elegancko, bądź też charakter pracy wymaga od nas określonego dress codu, najlepiej pominąć te case na telefony, które są wykonane z silikonu, bądź są dostępne w jaskrawych kolorach.