sob.. cze 15th, 2024

Paradontoza – jak leczyć?

2 min read
stomatolog, dentysta

Paradontoza jest groźną chorobą przyzębia, która dotyka bardzo wiele osób zazwyczaj dorosłych. Niestety te dolegliwości są ściśle związanie z brakiem dostatecznej higieny jamy ustnej oraz nagromadzeniem się kamienia nazębnego, który nie został usunięty na czas. Jakie są objawy choroby i jak ją leczyć?

Objawy i przyczyny paradontozy

Paradontoza zazwyczaj pojawia się w przypadku nieodpowiedniego dbania o jamę ustną, ale nie tylko. Niekiedy jest następstwem wielu poważnych chorób, na przykład cukrzycy. Najczęściej dochodzi do zapalenia przyzębia wskutek nieodpowiedniego szczotkowania zębów, zbyt rzadkiego mycia zębów, nieusuwania kamienia gromadzącego się na powierzchni zębów. Problem można zdiagnozować bardzo szybko? Gdy zauważymy, że podczas szczotkowania nasze dziąsła krwawią, zęby są rozchwiane, zauważymy nieprzyjemny, utrzymujący się zapach z ust, najprawdopodobniej powinniśmy udać się na wizytę do dentysty. Oczywiście nie każdy specjalista będzie w stanie nam pomóc, potrzebny będzie periodontolog Kraków, który specjalizuje się w chorobach przyzębia. Nie każdy gabinet ma w zespole takiego specjalistę, warto mieć to na uwadze.

Gdzie szukać periodontolga w Krakowie?

Dobry periodontolog Kraków musi mieć duże doświadczenie oraz odpowiednie kompetencje. Najlepiej zdecydować się na specjalistę, który jest polecany przez znajomych lub ma po prostu dobre opinie wśród pacjentów. Najprościej będzie sprawdzić to w sieci, obecnie w internecie jest bardzo dużo informacji, co więcej pacjenci zazwyczaj wymieniają się doświadczeniami z zakresu wizyt u poszczególnych specjalistów.
Periodontologia Kraków jest odrębną dziedziną stomatologii, dlatego należy wybrać dentystę, który głównie specjalizuje się z leczeniu chorób przyzębia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie w stanie profesjonalnie przeprowadzić leczenie.

Dbanie o zęby jest proste, jednak bardzo często wiele osób unika dentysty, co niekiedy kończy się utratą zębów. Braki w uzębieniu są bardzo poważnym problemem, który trzeba rozwiązać. Niestety protezy są bardzo niewygodne, natomiast implanty zębowe kosmicznie drogie, dlatego nie każdego będzie na nie stać. Możemy się od tego uchronić, wystarczy w odpowiednim czasie zgłosić się do dentysty, dobry periodontolog Kraków bez wątpienia pomoże nam zachować piękny i co ważniejsze zdrowy uśmiech na bardzo długi czas. Wybierajmy gabinety dentystyczne rozważnie, decydujmy się na współpracę wyłącznie ze specjalistami z doświadczeniem, którzy są cenieni w branży i przez pacjentów.