sob.. lip 20th, 2024

Korony i mosty zębowe

2 min read
dentysta, stomatolog

Korony zębowe Pabianice to rozwiązanie przeznaczone do całkowitego przykrycia zębów, które zostały uszkodzone. Korony zakładane są po to, aby chronić oraz wzmocnić zęby.

Korony zębowe Zduńska Wola

Rozwiązanie to chwalone jest przede wszystkim ze względu na fakt, że poprawiony zostaje wygląd zębów, ponieważ zostają one wyrównane. Warto nadmienić, że pacjenci mogą wybierać spośród wielu rodzajów koron zębowych. Materiałami, które najczęściej wybiera się do tego typu zabiegów są: porcelana, ceramika, złoto lub akryl. Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest wybranie koron ceramicznych, ponieważ można jest bez problemu dostosować do naturalnego odcienia pozostałych zębów. Korony porcelanowe mogą być dodatkowe wsparte na podbudowie metalowej lub ceramicznej i mieć metalowy rdzeń. Takie korony zębowe Łask zalecane są do zębów bocznych. Jeśli chodzi o korony porcelanowe, które oparte są na złotej podbudowie, to najczęściej wybierają je pacjenci, którzy mają zniszczone zęby. Jak wiadomo, złoto jest pierwiastkiem, które działa przeciwpróchniczo.
Dla największej estetyki wybrać można korony pełnoceramiczne, czyli takie, które najbardziej przypominają naturalne zęby. Według wielu osób i ekspertów takie korony są praktycznie niemożliwe do odróżnienia od naturalnych zębów.

Mosty zębowe Łask

Wiele lat temu stosowano również korony wykonane w pełni z metalu, jednakże obecnie decyduje się na nie niewiele osób. Obecnie najczęściej korony zębowe Zduńska Wola wybierane są przez osoby, które chcą zrekonstruować swoje zęby. Dotyczy to przede wszystkim zębów leczonych kanałowo. Dzięki temu, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, obecna technologia pozwala na stworzenie koron i mostów bardzo wytrzymałych. Na zabieg montażu koron decydują się osoby, które mają wrodzony brak szkliwa, a także takie, które chcą odbudować zniszczone lub starte zęby. Dzięki koronom możliwe jest chronienie słabego zęba, któremu grozi złamanie. Mosty zębowe to bardzo wytrzymałe uzupełnienie protetyczne, które umożliwia odtworzenie nawet do kilkunastu zębów. Jest ono na stałe zacementowane w jamie ustnej, dzięki temu pacjent odczuwa wysoki poziom komfortu. Jest to rozwiązanie, które doskonale imituje naturalne zęby, ponieważ wykonuje się je z porcelany, którą opiera się na metalowej podbudowie. Warto korzystać z usług renomowanych i polecanych stomatologów.