pon.. mar 4th, 2024

Dłuższe leczenie stomatologiczne. Jak je zaplanować?

2 min read
gabinet stomatologa, implanty

Zły stan uzębienia oznacza najczęściej długie leczenie stomatologiczne. W takiej sytuacji klinika stomatologiczna Szczecin bez wątpienia stanie się miejscem odwiedzanym wielokrotnie. Jak zaplanować takie leczenie, by trwało jak najkrócej i nie kosztowało fortuny? Warto to przeanalizować i zasugerować dentyście co ma robić na początku. Niejedna stomatologia Szczecin chętnie dostosowuje się do oczekiwań pacjentów.

Na początek zęby najtrudniejsze do wyleczenia

Wydawać by się mogło, że w pierwszym etapie leczenia, warto stawiać na zęby, które widać. Ich wyleczenie bowiem to szansa na piękny uśmiech. Owszem, to jest istotne, jednak w pierwszym etapie lepiej skoncentrować się na zębach najbardziej zniszczonych. Każda klinika dentystyczna Szczecin ma w swojej ofercie nawet skomplikowane sposoby leczenia. Z pewnością będzie to wiązać się z dużymi kosztami, jednak wyleczenie w pierwszej kolejności najbardziej zniszczonych zębów jest bardzo istotne. Zwlekanie bowiem może oznaczać jedno – konieczność usunięcia zbyt zniszczonego uzębienia. Oczywiście stomatologa Szczecin i ekstrakcję zębów może wykonać, jeśli jednak jest taka możliwość, warto robić wszystko, by uratować swoje zęby.

Leczenie przednich zębów

Po wyleczeniu najbardziej zniszczonych zębów, następnymi do leczenia powinny być przednie zęby. Ich wyleczenie bowiem zapewni piękny uśmiech, poprawi estetykę uzębienia. Niejedna klinika dentystyczna Szczecin, oprócz różnych metod leczenia przednich zębów, ma w ofercie takie usługi jak ich wybielanie czy zabezpieczanie. Jeśli stomatologia Szczecin, do której chodzimy, również świadczy takie usługi, warto z nich korzystać.

Ekstrakcje zębów i wstawianie implantów

Trudna część leczenia stomatologicznego. Jeśli można ją zostawić na koniec, warto to zrobić, między innymi dlatego, że po usunięciu zębów warto wstawić w ich miejsce implanty, a to wszystko trwa nawet wiele tygodni. Rana musi się zagoić, podstawa implantu wrosnąć w dziąsło. Nie bez znaczenia są też koszty. To najdroższa część leczenia, choć trzeba dodać, że niejedna klinika stomatologiczna Szczecin wstawia implanty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wyleczone uzębienie trzeba kontrolować

Wyleczone zęby oczywiście trzeba kontrolować. Szczecińska klinika dentystyczna nie powinna stać się miejscem omijanym z daleka. Szczecińską stomatologię warto odwiedzać co najmniej raz na pół roku. W trakcie takiej kontrolnej wizyty stomatolog ze Szczecina z pewnością przede wszystkim sprawdzi wszystkie zęby. Jeśli wszystkie będą zdrowe, na kolejną wizytę kontrolną można zgłosić się za pół roku. Jeśli któryś będzie do leczenia, jego stan z pewnością nie będzie bardzo zły, dzięki czemu leczenie stomatologiczne będzie szybkie i niedrogie.