sob.. lip 20th, 2024

Czy warto zdecydować się na monitor poleasingowy?

2 min read
monitory poleasingowe

Mogłoby się wydawać, że zakup sprzętu komputerowego “z drugiej ręki” kompletnie nie ma sensu. Nic bardziej mylnego! Oczywiście do tematu należy podejść z należytą starannością, tak aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Monitory poleasingowe są o wiele tańsze niż te, które znajdziemy w sklepie. Korzystny koszt zakupu zachęca wiele osób do tego, aby skorzystać z oferty. Omawiane rozwiązanie posiada wiele zalet, które warto jest poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kultowe marki

Tanie monitory używane bardzo często pochodzą od kultowych producentów. Zakup nowego urządzenia może przekroczyć nasze możliwości finansowe, szczególnie jeśli nie posiadamy zbyt dużego budżetu. Monitory poleasingowe zwykle przed wystawieniem na sprzedaż było wykorzystywane w przedsiębiorstwach, gdzie częsta zmiana sprzętu jest niezbędna.

Nie trzeba więc obawiać się, że monitory używane to nieoryginalny sprzęt, który pochodzi z niezweryfikowanego źródła. Otrzymamy niezbędną dokumentację potwierdzającą to, że zakupione monitory poleasingowe pochodzą z legalnego źródła dystrybucji. Ważne jest jednak to, aby skorzystać z oferty godnego zaufania sprzedawcy, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Sprzęt o doskonałych parametrach

Tanie monitory używane to prawdziwa gratka dla tych, którzy pragną zakupić model o nieprzeciętnych parametrach użytkowych. Największą zaletę ma to, że sprzęt można zakupić w okazyjnych cenach, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Atutem tanich monitorów poleasingowych jest również wysoka różnorodność. Szeroki wybór ofert zadowoli w szczególności osoby posiadające sprecyzowane oczekiwania. Mowa tutaj o np. grafikach komputerowych, fotografach, montażystach, czy też graczach.

Okres gwarancyjny

W zdecydowanej większości przypadków monitor poleasingowy przechodzi przez wieloetapowe kontrole i testy przed trafieniem do sprzedaży. Wszystko po to, aby klient miał pewność, że sprzęt jest w stu procentach sprawny oraz przygotowany do pracy. Nie trzeba martwić się o wystąpienie przedwczesnych usterek oraz awarii.

Przed zakupem taniego monitora należy sprawdzić, ile wynosi okres gwarancyjny. Trzeba wspomnieć, że wielu sprzedawców proponuje nawet 12 miesięcy gwarancji, co jest uczciwym rozwiązaniem. Docenią to ci, którzy celują w sprzęt z wyższej półki. Zakup monitora poleasingowego jest o wiele rozsądniejszym pomysłem, niż wybór oferty osoby prywatnej. W drugim przypadku nie mamy żadnego potwierdzenia tego, w jakim stanie jest urządzenie.