niedz.. maj 19th, 2024

Co to jest endodoncja?

2 min read
wizyta u endodonty, stomatolog

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem zapaleń miazgi zęba, które powstają zazwyczaj na skutek zaawansowanej próchnicy. Leczenie endodontyczne potocznie nazywane jest leczeniem kanałowym i w niektórych przypadkach jest konieczne. Kiedy trzeba będzie poddać się takiemu leczeniu?

Jak wygląda leczenie endodontyczne?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że nie każdy dentysta będzie w stanie przeprowadzić takie leczenie. Tylko endodonta Wrocław może wykonać taki zabieg, gdyż jest to osobna specjalizacja stomatologii. Pamiętajmy, że źle wykonane leczenie kanałowe może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, gdyż może dojść do zakażenia, zaognienia, wówczas z pewnością wrócimy na fotel dentystyczny z bólem i jeszcze większym problemem. Nie można nie wspomnieć również o kosztach, które poniesiemy. Jeżeli planujemy zatem tego typu leczenie, doświadczony endodonta to podstawa, inaczej szybko możemy pożałować swojej decyzji.
Nie każdy gabinet stomatologiczny udzieli nam wsparcia, stomatolog ogólny zajmujący się leczeniem próchnicy, może odesłać nas do innego specjalisty, co jest jak najbardziej w porządku.

Czym się kierować szukając dobrego dentysty?

Jeżeli chodzi o takich specjalistów jak endodonta Wrocław opinie, warto wcześniej przejrzeć rekomendacje w sieci. Dobrym wyborem będzie także po prostu wybranie się do specjalisty z polecenia, jeżeli mamy taką możliwość. Dentysta musi mieć doświadczenie w wykonywaniu leczenia kanałowego, powinien być przy tym też bardzo dokładny.

Dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy ze specjalistą zatrudnionym w dużej klinice, tam zazwyczaj będziemy mogli uzyskać także wsparcie z innych dziedzin stomatologii, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Znalezienie dobrego lekarza stomatologa, który wykona leczenie kanałowe, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i porównać poszczególne oferty. Nie powinniśmy w tym wypadku na pewno kierować się wyłącznie ceną, niestety może okazać się, że najtańsze usługi stomatologiczne będą kiepskiej jakości. Dobrym wyborem będzie oferta ze średniej półki cenowej. Dzięki temu nie przepłacimy, ale też nie będziemy musieli się obawiać, że niska cena to niska jakość usług. W tej branży niestety zazwyczaj cena idzie w parze z jakością usług dentystycznych i warto się z tym liczyć.