sob.. cze 15th, 2024

Przy jakich problemach niezbędna jest dobra klinika dentystyczna Kraków?

2 min read
dentysta, wizyta u stomatologa

Lekarze stomatolodzy to doświadczeni specjaliści, którzy oferują niezliczoną liczbę usług. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi zabiegami stomatologicznymi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszą klinikę dentystyczną Kraków.

Czym zajmuje się protetyka i implantologia?

W dobrych klinikach stomatologicznych Kraków uzyskać można fachową pomoc w sytuacji, gdy z różnych powodów utracimy naturalne zęby. To właśnie odbudową zębów zajmują się protetycy i specjaliści od implantologii. Aby odbudować stracone zęby można skorzystać z kilku różnych zabiegów. Dobry dentysta Kraków powinien podpowiedzieć nam, która metoda najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Największym zainteresowaniem cieszą się ruchome albo stałe protezy zębowe. Klinika stomatologiczna Kraków może zaproponować również wszczepienie specjalnych implantów zębowych. Największym atutem implantów jest to, że dzięki nim można odbudować nie tylko korony zębów, ale również wszystkie korzenie. Dzięki temu zabiegowi będzie można odzyskać naturalną estetykę swojego uśmiechu. Pamiętać należy o tym, że wszczepienie implantów jest dość drogie i nie każda klinika dentystyczna Kraków oferuje tego typu usługę.

Kiedy warto skorzystać z chirurgii stomatologicznej?

Dobry dentysta Kraków od chirurgii stomatologicznej jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy chcemy usunąć zęby stałe, mleczne, uszkodzone lub gdy niezbędna jest ekstrakcja zębów mądrości. Doświadczony dentysta zajmuje się także leczenie stanów zapalnych i czyszczeniem/nacinaniem ropni. Coraz popularniejszym zabiegiem w klinikach stomatologicznych jest również gingiwektomia. Mowa tutaj oczywiście o usuwaniu fragmentu dziąsła, który narasta na ząb. Dobry dentysta Kraków poradzi sobie także z usuwaniem torbieli, nadziąślaków, włókniaków i brodawczaków. Pomoc chirurga stomatologicznego wskazana jest także przy usuwaniu wierzchołków korzeni.

Stomatologia estetyczna

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa stomatologia estetyczna, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej klinik stomatologii estetycznej Kraków. Najpopularniejszym zabiegiem jest skaling, czyli zdejmowanie kamienia nazębnego. Wielu pacjentów zapisuje się również na piaskowaniem, dzięki któremu można usunąć przebarwienia. Dobra klinika stomatologiczna Kraków może zaproponować również licówki, które nakładane są bezpośrednio na ząb, dzięki którym można ukryć wszelkie mankamenty.