sob.. cze 15th, 2024

Nadwrażliwość zębów – jak sobie z nią radzić?

2 min read
gabinet stomatologiczny, dentysta

Dziś stomatologia Targówek potrafi sobie radzić z nadwrażliwością zębów. I choć nadal wymagana jest co do tego współpraca z pacjentem, to istnieje wiele metod, dzięki którym stało się to łatwiejsze. Co ważne, większość z nich działa już w tzw. domowym zaciszu.

Co to jest nadwrażliwość zębów lub dziąseł?

Z problemem nadwrażliwości zębów miał do czynienia prawie każdy dorosły. Trzeba też jasno podkreślić, że większość tych dorosłych… nic z tym nie zrobiła. Problem nadwrażliwości polega na tym, że odczuwa się silny dyskomfort w momencie spożywania pokarmów słodkich, kwaśnych, gorących lub zimnych. Odczucie to oznacza rosnący problem z uzębieniem. Mało tego – jest to pierwszy symptom świadczący o tym, że w najbliższym czasie będzie musiał się nim zająć stomatolog Warszawa Bródno. W przeciwnym razie może dojść do stopniowego niszczenia struktury zęba, a w konsekwencji nawet do zapalenia okostnej.

Jak sobie radzić z tym problemem?

Po pierwsze – nadwrażliwość zębów jest jasną wskazówką co do tego, że uzębieniem będzie musiał zająć się dentysta Warszawa Targówek. Dzięki domowym metodom można ograniczyć postęp choroby, a nawet – w przypadku odpowiedniej higieny – zatrzymać jej rozwój. Chcąc uniknąć dyskomfortu trzeba zrezygnować z picia napojów słodzonych i gazowanych, a także ze spożycia różnego rodzaju słodkości i gorących naparów (np. herbaty lub kawy). W razie potrzeby można też skorzystać ze specjalnych płukanek. Są one przeznaczone głównie dla tych osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów.

Wizyta u specjalisty i co dalej?

Odpowiednio szybko zdiagnozowana nadwrażliwość zębów to problem, z którym można dość łatwo walczyć. Stomatolog Warszawa Targówek przepisze w tym celu zestaw odpowiednich mieszanek ziołowych, a także zaleci stosowanie dedykowanych past do zębów. Jeśli problem jest poważniejszy niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, konieczna będzie ingerencja ze strony stomatologa. Zwykle jednak ograniczy się ona do maksimum 2 lub 3 zabiegów i do regularnych wizyt kontrolnych. Tak czy inaczej, problemu tego nie można zaniedbać.

Podsumowując, nadwrażliwość zębów to dyskomfort, na który cierpi prawie każdy Polak. Może zatem warto przynajmniej kilka razy wybrać się do specjalisty, by uniknąć niebezpiecznych, a nawet groźnych następstw tego na pozór nieszkodliwego kłopotu?