sob.. lip 20th, 2024

Leczenie ortodontyczne

2 min read
usługi dentysty, stomatologa

Każdy rodzic jest zobowiązany troszczyć się o zdrowie swojego dziecka. Higiena zębów i jamy ustnej jest bardzo ważna. Kiedy opiekun dziecka ma podejrzenie co do tego, że zęby nie rozwijają się prawidłowo, powinien natychmiast konsultować swoje obawy z dentystą.

Krzywe zęby

W obecnych czasach noszenie aparatu ortodontycznego nie jest już powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie, świadczy o tym, że osoba nosząca aparat bardzo dba o swoje zdrowie. Często noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Krzywe zęby mogą w efekcie doprowadzić do wielu poważnych chorób.

Leczenie ortodontyczne

Lekarz dentysta na wizycie profilaktycznej zwraca uwagę nie tylko na to, czy w zębach nie rozwija się próchnica, ale także sprawdza, czy zęby są proste. Jeżeli ma co do tego wątpliwości, kieruje pacjenta do ortodonty. Dzisiaj bardzo wiele dzieci zostaje skierowanych właśnie do specjalisty w zakresie ortodoncji, aby szczegółowo sprawdzić stan zębów i wspólnie z rodzicem zdecydować czy potrzebne jest leczenie ortodontyczne. Ortodoncja Kraków jest na naprawdę wysokim poziomie. Ortodonta dziecięcy Kraków troszczy się o swoich małych pacjentów. Aparaty ortodontyczne Kraków to coś, co trzeba mieć!

Różne opinie

Czasami pacjent decyduje się na zaciągnięcie kilku opinii lekarzy ortodontów. Zdarza się, że te opinie są różne. W tej sytuacji pacjent musi samodzielnie zdecydować, któremu lekarzowi zaufa. Dla niektórych pacjentów priorytetem jest bowiem zachowanie wszystkich swoich stałych zębów, a część ortodontów może zalecać usunięcie, ponieważ mogą oni obawiać się, że wszystkie zęby nie zmieszczą się w szczęce. Ortodonta dziecięcy Kraków stara się zachować stałe zęby, ale czasem konieczna jest ekstrakcja. Ortodoncja Kraków podąża za najnowszymi rekomendacjami.

Skuteczne leczenie

W zdecydowanej większości przypadków leczenie ortodontyczne okazuje się bardzo skuteczne i pacjenci są z niego zadowoleni. Czasem jednak pojawiają się pewne powikłania. W tej sytuacji trzeba oczywiście skonsultować się z lekarzem prowadzącym, aby zaplanować dalsze działania mające na celu eliminację skutków ubocznych. Aparaty ortodontyczne Kraków to aparaty najwyższej jakości, które pomagają odzyskać piękny uśmiech. Trudno znaleźć osobę, która żałuje podjętego leczenia ortodontycznego. Jest to duży wydatek, ale zdecydowanie warto ponieść ten koszt dla dobra swojej przyszłości.