niedz.. kwi 21st, 2024

Co powie dentysta Szczecin

2 min read
dentysta Szczecin

Choć nasza ogólna wiedza, jako mieszkańców Szczecina, odnośnie stanu zdrowia oraz sposobu dbania o nie bardzo w przeciągu ostatnich lat wzrosła, to jednak ciągle często mamy problem z zaakceptowaniem i zrozumieniem pewnych rzeczy, o których mówi nam nasz stomatolog Szczecin i w efekcie bagatelizujemy je. Poniżej zostaną przedstawione właśnie te najczęściej bagatelizowane przez nas prawdy wraz z wyjaśnieniem ich.

1) Stan zdrowia zębów przekłada się na zdrowie całego organizmu

Często zapewne nasz stomatolog Szczecin powtarza to nam, w momencie, w którym decydujemy, że z jakąś dziurką w zębie poczekamy jeszcze trochę albo kiedy decydujemy, że tego zęba nie warto leczyć, bo już nic z niego nie będzie.

To postępowanie jednak nie jest dobre. Zawsze warto leczyć zęby i im szybciej, tym lepiej. Prawdą bowiem jest to, co mówią stomatolodzy Szczecin – chory ząb może spowodować stan zapalny dziąsła, ropnia, przetokę z zatoką, a nawet doprowadzić do sepsy. Zdecydowanie nie wolno zatem tego bagatelizować.

2) Zdrowy uśmiech nie zawsze jest piękny

Często wydaje nam się, że jak już pozbędziemy się wszystkich ubytków, to nasz uśmiech od razu stanie się piękny – jednak każdy dentysta Szczecin powie nam, że wcale niekoniecznie tak jest. Oczywiście, jak najbardziej trzeba dbać o stan uzębienia i jest to pierwszy krok do tego, aby w ogóle coś zdziałać w kwestii jakości uśmiechu, jednak to jeszcze nie wszystko.

Ważnym punktem będzie tu klinika stomatologiczna Szczecin, w której pracować będą specjaliści różnych dziedzin stomatologii. A zatem będzie tu periodontolog – to taki dentysta Szczecin zajmujący się profesjonalnie chorobami dziąseł oraz błony śluzowej. Co więcej, będzie tu także ortodonta dbający o prawidłowy zgryz czy też stomatolog estetyczny umiejący założyć np. licówki Szczecin.

3) Prawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyczna

No właśnie – warto jeszcze podkreślić, że nie do końca jest tak, że jeśli ktoś nosi aparat na zęby, to jest to tylko jego kaprysem czy decyzją stomatologa Szczecin, aby dana osoba lepiej się prezentowała. Dość często bowiem jest też tak, że zachowanie odpowiedniego zgryzu umożliwia wygodę oraz komfort podczas jedzenia i żucia, a także zapobiega problemami ze stawem skroniowo- żuchowym w okresie dorosłym.

Warto także, aby wyżej wspomniana klinika stomatologiczna Szczecin zatrudniała również chirurga szczękowo – twarzowego umiejącego ocenić, czy czasem nie będzie wskazania poważniejsza operacja albo zabieg w celu ustawienia prawidłowego zgryzu.